| anonim_4396 a întrebat:

De 1-2 saptamani simt ca partenerul meu s-a indepartat (fizic). Cand vine in vizita nu imi mai prea ofera afectiune, nu ma mai atinge, simt ca nu ma mai doreste.S-a schimbat brusc.De obicei cand venea la mine imi dadea semne ca ma doreste,ca e atras de mine,insa acum nu mai e la fel.
Refuza sa vina la mine sa doarma (eu nu pot merge la el, e complicat, alta poveste) pe motiv ca mama se gandeste ca o facem.Ok, suntem de 4 ani impreuna, nu e normal?

L-am intrebat ce a patit, de ce e distant, insa a zis ca nu exista o a 3-a persoana si sa nu imi fac griji.Totusi schimbarea lui brusca ma ingrijoreaza.Nu am facut nimic diferit. (m-am comportat la fel de cald cu el, ba chiar in ultima luna am simtit ne-am apropiat mai mult, insa de 1-2 saptamani e totul in ceata). Iesim afara,ne plimbam, ma saruta, dar nu pare sa doreasca sex cu mine.Nu pricep de ce.

Poate tu, cel care citesti, in calitate de barbat ai putea sa imi spui cum sta treaba, voi stiti ce e in capul vostru.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Oti fi intrat intr-o rutina care-l plictiseste si de aia nu mai are chef de sex si alte din astea. O fi ajuns la momentu cand simte ca nu mai trebuie sa depuna niciun efort pentru tine si asta il baga intr-o stare de letargie. Luati o pauza 1-2 saptamani, stati la o oarecare distanta, vedeti-va mult mai rar ori chiar deloc si vedeti cum va simtiti dupa. E bine sa mai iei din cand in cand o pauza, sa mai vezi si cum e viata fara partener ca sa constientizezi cat de important e in viata ta, ca ajungi sa "take him/her for granted" si sa nu te mai bucuri la fel de mult ca-l/o ai in viata ta. Ey, o astfel de pauza iti aminteste cat valoreaza.

| RAY a răspuns:

El e de vina, sa te desparti de el, vezi de unu cu bani si in varsta si gata

| Freya1 a răspuns:

Eu stiu ca am mai citit de la tine o dată ca nu prea iesiti si ca stati numai in casa.Probabil ca ati stat prea mult unul cu altul si a aparut monotonia.
Dacă vrei să vezi daca te mai iubeste sau daca are pe altcineva distanteazate de el lasă-l o perioada mai singur, nu te întâlni asa des cu el, nu mai insista sa va vedeti fi si tu mai rece. Daca el te iubeste si nu are pe nimeni o sa remarce si o sa iti simtă lipsa, daca nu cred ca ar trebui să te gândesti de două ori.
Nu vreau sa imi dau cu parerea aiurea dar am impresia de cand iti citesc intrebarile ca tu tragi de relație puŕ si simplu si greșești.Si eu am facut asta si nu am ajuns nicăieri.

| OrdanKarris a răspuns:

Poate se simte constrans. Poate il sacai. Poate il obligi sa faca anumiti pasi in viata lui care el nu vrea sa le faca. Un barbat este manat de sex (cu cateva exceptii). Ca un barbat sa ajunga sa nu mai vrea sex cu tine e clar ca-l apasa ceva. Trebuie un motiv destul de bun sa nu mai vrea sex cu tine. Ai mirosuri urate din zona genitala? Interactionezi cu el suficient in timpul actului sau stai ca scandura si astepti sa faca el totul? Obisnuiesti sa vorbesti mult si sa pui intrebari dupa ce ejaculeaza? (Pe mine personal ma everbeaza la culme cand fetei nu-i mai tace gura dupa ce-mi dau drumul) Dupa orgasm ca barbat vreau liniste 10-15 minute sa-mi aduc gandurile si n-am chef sa te aud. Dar nah, asta-s eu. Poate prietenul tau e diferit sau poate e la fel. Poate nu are chef de vorba imediat dupa orgasm. Eu trasnesc de nervi dupa ce fac sex cu una, imi dau drumul si incepe sa-mi puna intrebari existentiale si sa ma traga de limba. Poate si tu esti la fel, nu-ti mai tace gura dupa sex si la fel ca mine, il scoate din sarite. Nu stiu, sunt presupuneri, ai dat prea putine detalii.

| 2EXA a răspuns (pentru OrdanKarris):

Igiena super ok, nu povestesc, il intreb doar cum a fost si il las in pace, stam inbratisati, nu stau ca scandura insa la mine fiind amandoi ca pe ace nu putem face multe ca ne aud ai nostri. Sunt doua lucruri pe care nu le practic in timpul sexului, cateodata/de fiecare data, si anume sa inghit sau sa fac anal. Nu suport analul deoarece doare, si nu suport ca sperma sa intre in contact cu fata sau gura.Pur si simplu imi e scarba si nu e vorba de igiena aici.Mai sunt si fete carora le displace.Nu stiu ce alte detalii sa mai dau.

| 2EXA a răspuns (pentru 2EXA):

Rectific:
Sunt doua lucruri pe care nu le practic in timpul sexului, si care mi le cere cateodata/de fiecare data, si anume sa inghit sau sa fac anal.

| OrdanKarris a răspuns (pentru 2EXA):

Atunci nu stiu ce sa-ti zic. E ciudat.

| Issabelle6789 a răspuns (pentru 2EXA):

E un nesimtit daca iti cere sa faci anal.Eu in locul tau i-as zice sa cumperi o jucarie si sa ii faci tu lui asa sa vedem daca ii convine?

| ywar a răspuns (pentru 2EXA):

E bun albusul la cosmetice.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Ai 2 variante. Ori o perioada fii si tu indiferenta cu el sa vezi cum reactioneaza, ar trebui sa vada si el schimbarea si te -ar intreba ce ai patit etc, o sa iti zica ca dc esti asa rece cu el si atunci o sa iti dai seama daca el chiar time la tine, inseamna ca ii pasa daca intreaba. A doua varianta ar fi sa vorbiti deschis si sincer. Tu sa ii spui ce te apasa si sa-i zici daca chiar vrea o relatie cu tine, daca nu n.are rost sa te necajesti. Eu as prefera sa imi zica in fata daca mai vrea sa fie cu mine sau nu, decat sa ma insele. Asa ar trebui si tu sa-i zici.
De obicei motivul care un barbat nu mai vrea sex cu iubita lui e clar ca are pe altcineva. O data, de doua ori, de trei ori hai sa zic ca poate are si el probleme. Dar sa te refuze mereu...e ceva la mijloc.
Anunta-ne ce ai rezolvat!

| Tuca10 a răspuns:

Buna, sa inteleg ca inainte venea la tine, va sărutati si făceați dragoste? Probabil este intr o stare proasta, s-a intamplat ceva la el in familie si nu vrea sa ti spuna pentru că îi este frică ca o sa se faca de ras sau chiar există o altă fata. Sfatul meu e sa mai astepti o lună, poate ii trece starea (daca e vorba de o stare) daca nu, lasa l, exista o a 3 a persoana sau s-a saturat de tine.