| Merry24 a întrebat:

De 2 luni m-am impacat cu un fost prieten, dupa o pauza de 6 ani.A fost o bucurie foarte mare, ne-am vazut de cateva ori si na am fost a lui.Ieri seara m-a sunat un prieten de-a lui care mi-a spus sa-l las in pace, ca are prietena si ca ma bate daca nu-l las in pace.EL nu mi-a spus nimic.Ce credeti ca ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmmm il suni, il intrebi, si zi sa nu te minta daca te minte inseamna ca e un fatalau! Vb cu el, vezi cum se balbaie, si daca toot se balbaie, zi k ti-a parut bine sa il mai vezi, si ca nu vrei sa ii m vezi sfecla! Adica dai cu next! succes

| Clarity a răspuns:

Te-ai gandit ca poate a vrut doar sex, si sa scape de tine si-a pus prietenu sa te sune?, sau poate chiar are prietena si a vrut doar sex, daca el nu te suna si nu o sa vb cu tine inseamna ca o vrut doar sex, si posibil ca are si prietena.
Deci eu zic ca tu nu ar trebui sa faci nimic, asteapta sa faca el primul pas atunci incepi o conversatie, dar nu crede tot ce spune, fii inteligenta si nu te gandii la sentimentele care le ai fata de el ci la ce spune...

| Merry24 explică (pentru Clarity):

La asta m-am gandit si eu si toate mi se leaga, deoarece intr-o zi m-a sunat una si mi-a spus sa-l las in pace ca este prietena lui, acum faza cu prietenul mi-a dovedit ca nimeni nu a mintit ci doar el.Pe de alta parte el nu a vrut sa recunoasca faza cu prietena ci a spus ca e mai bine sa ne despartim, dupa care m-a mai sunat de 2 ori si eu nu am rasp.eu una a 3 sansa nu i-o voi mai acorda

| Clarity a răspuns (pentru Merry24):

Stii, is multe persoane care dau a doua a treia sansa, ( si eu ma numar printre ele ), care de fapt is luate de proaste. Chiar daca credem ca ii bine ce facem, persoana aceea zice ca totul e okey, de fapt 40 % din mintea lui se gandeste : pfff pot sa fac ce vreau.
Ceea ce pana la urma se intoarce impotriva noastra, fiindca orice lucru mic pe care il facem, de fapt alea devin cele mai importante, fiecare decizie mica, un nimic, pana la urma creste.
Deci eu zic daca vrei sa numai fie nimic, sa nu ii mai dai nici-o sansa. Numa ca noi facem asta cu greu, poate cand ne gasim iubirea adevarata atunci vom inceta sa dam sanse la cei care nu merita. Ai grija ce faciwinking

| zelda a răspuns:

Buna happy. Trebuie sa vorbesti cu prietenul tau si sa il rogi sa fie cat se poate de sincer pentru ca pentru tine conteaza foarte mult acest lucru. Nu trebuie sa crezi imediat ce spune lumea, stii si vorba aia "Lumea e rea" si poate spune oricine ce vrea.happy

| CrazySoursD a răspuns:

Sa o lamuresti cu el, fata in fata.

| iamhigh a răspuns:

Ar trebui să discuți cu fostul tău prieten, să îl întrebi dacă e adevărat ce a spus prietenul lui.
Succes :-)

| Loveyouzozo a răspuns:

Buna! Ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii explici ce s-a intamplat!