| Ssfgqfvg a întrebat:

De 3 luni îmi place de un baiat...problema e ca e foarte timid si nu vrea sa îmi spună sa ne punem in relație deși stiu ca ma place... Oare problema e la mine? Sau la el pentru ca e timid sau nu e pregătit?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu te simti in stare si consideri ca ai mai mult curaj si tupeu decat are el, incearca sa preiei tu rolul de "cuceritoare". Nu este de condamnat sau sa fie considerata ca fiind o actiune deplasata fapta potrivit careia tu ca si fata ai o asemenea initiativa. Poti fi convinsa ca in mod ii fa face placere si te va si aprecia pentru hotararea ta si curajul manifestat intr-o asemenea problema. Succes!

| Ontarget a răspuns:

Banuiesc ca tu esti fata. Deci daca ai face primul pas, cu siguranta nu l-ar deranja. Deoarece c-am asa sta treaba in acest timp, mai nou, fata face primul pas. happy