| DariaZ a întrebat:

De când iau anticoncepționale, ma dor sânii ca atunci când trebuie sa-mi vina menstruația. Menționez ca iau Seasonique. Sunt anticoncepționale cu regim extins, menstruația venit o data la 3 luni deoarece asta este efectul lor. Au un procent scăzut de hormoni din câte am inteles. Oare de la ele sa fie?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil anticonceptionalele au produs dereglari hormonale si durerea sînilor este un simptom. Ce varsta ai? Multă sanatate

| Violleta2022 a răspuns:

Intoarce-te la medicul care ti le-a prescris, sa ti le schimbe.

| corbulalbrosu a răspuns:

In organismul tau se produc modificari hormonale si din acest motiv exista posibilitatea ca deseori sa apara si astfel de manifestari mai putin placute. Daca durerea localizata la nivelul sanilor va continua/va persista si in urmatoarele 2-3 saptamani, in acel caz este indicat sa discuti ori cu medicul ginecolog care ti-a indicat sa folosesti aceste pastile AC fara sa-ti faca analizele necesare, sau cu un medic senolog. Multa sanatate!

| Silard_Frank_1982 a răspuns:

Nu mai bine le elimini si il pui pe barbat sa ia el? nu inteleg de ce va distrugeti corpul pentru placerea barbatilor