| Dexter27 a întrebat:

De cand incepi sa devii constienta de prezenta sexului opus, prietenii, familia si binevoitorii in general iti umplu capul cu tot felul de sfaturi de bine, "din propria experienta". Ca sexul ar trebui sa fie asa si pe dincolo, ca altcineva trebuie sa faca primul pas si multe alte "minciunele".

Cum sa faci insa diferenta intre sfaturile bune si cele de-a dreptul rauvoitoare? Publicatia online The Frisky a intocmit o lista a "minciunilor" care se vehiculeaza in legatura cu sexul.

1. Sexul este ceva ce faci doar cu persoana iubita. Ar fi ideal daca ar fi asa, insa cateodata, pana il intalnesti pe "El", te multumesti si cu o "imitatie" cu muschi si ochi albastri.

2. Trebuie sa faci dusuri intravaginale, ca sa elimini mirosurile "intime". Orice ginecolog iti poate spune ca dusurile intravaginale te fac mai predispusa la infectiile bacteriene, care nu au un miros natural - darmite frumos!

3. Barbatii ar trebui sa se poarte delicat cu fetele. Serios? Uite ca fetelor le mai place si ceva "duritate" din cand in cand.

4. Toti pustii "de gasca" de varsta ta o fac! Ei bine, un pic de individualitate atunci cand simti ca nu esti pregatita pentru sex este buna, chiar daca nu vei mai fi considerata "de gasca".

5. Sexul de calitate dureaza toata noaptea. Calitatea nu e totuna cu cantitatea, iar un studiu recent dovedeste ca durata medie a unui act sexual este de 13 minute.

6. Femeile nu simt nevoia de sex la fel de mult ca barbatii. Toate femeile au nevoi si dorinte, numai ca doar unele gasesc curajul sa le rosteasca. In plus, apogeul dorintei sexuale se manifesta la varste diferite la barbati si femei.

7. Barbatii ar trebui sa faca mereu prima miscare. Ei bine, in timpurile moderne, femeile pot fi, daca vor, la fel de agresive ca si barbatii. Nu poti sa stai si sa astepti sa-ti bata Fat-Frumos la usa.

8. Barbatii se gandesc mai des la sex decat femeile. Oricat de surprinzator ar fi, si femeile se gandesc foarte des la sex - doar ca traditia le da intaietate barbatilor.

9. Barbatilor le plac doar tipele slabe. Toate femeile sunt frumoase, indiferent cum arata. Pentru fiecare dintre ele exista un barbat - sau doi sau trei - capabil sa se indragosteasca la nebunie.

10. Toti barbatii isi doresc o partida in trei. Sigur, poate ca au fantezii cu asta, insa daca ar fi sa puna in practica o partida in trei, le-ar fi teama, in secret, sa nu te piarda in favoarea "echipei adverse". Asa ca prefera sa viseze cu ochii deschisi.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In viata, pana ne maturizam, primim toti o educatie, mai buna sau mai putin buna. Apoi, in functie de personalitatea fiecaruia, de facem fiecare propriu concept despre viata.
Daca traim numai prin ideile unora sau altora, inseamna ca noi nu valoram nimic si suntem buni de papagali.

| marlboroYkent a răspuns:

13 minute?laughing asta e buna