| anonim_4396 a întrebat:

De cand m-am iubit pentru prima data cu iubitul meu asta fiind pe 22 octombrie protejat, nu mi-a mai venit ciclu,si mi-e foarte frica sa nu fiu insarcinata.el zice ca nu am cum sa fiu, dar sunt foarte speriata! nu mi-a curs sange nici atunci cand m-a dezvirginat si nici a doua zi ..deloc! ce poate sa fie? aveam ciclul neregulat ..cateodata nu'mi venea o luna. ce se intampla? Multumesc!

8 răspunsuri:
| numedeutilizator a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji. in mod normal ar trebui sa iti vina pe 18-20 noiembrie. sau daca iti vine pe alta data nu trebuie sa te ingrijorezi avand vedere ca a fost primul contact sexual. abia de acum o sa ti se regleze ciclul menstrual. in ceea ce priveste faptul ca nu ai avut sangerare, nici aici nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca ai avut himenul elestic. si asta se poate intamla multora. no stress happy

| MariaEllena a răspuns (pentru numedeutilizator):

De pe data ce'am facut dragoste numeri 28 de zile ..si cam atunci ar trebui sa iti vina? ...Sunt foarte stresata ..parca ma gandesc intrunastraight face

| Felys a răspuns:

Ca sa nu mai stai cu stres fa un test de sarcina si dupa aia astepti sa iti vina, probabil tot de la stres intarzie

| Alcyon a răspuns:

Fa un test de sarcina, la o saptamana de la data la care trebuia sa-ti vina ciclul. Daca e neregulat, trebuie sa astepti trei saptamani de la contactul sexual. Nu cred ca ai ramas gravida daca spui ca v-ati protejat. Acum... depinde si cum v-ati protejat, ca daca n-aveti experienta si nu stiti sa puneti un prezervativ, pot sa apara surprize.

| amber4u a răspuns:

Daca ai ciclul neregulat si ati facut-o protejat probabil ca iti intarzie dar nu e vorba de sarcina. Nu ai spus pe ce data ai avut ciclul ultima data dar probabil nu a trecut o luna. Iar in legatura cu faptul ca nu ti-a curs sange cand te-a dezvirginat nu e nici o problema ai himenul elastic.

| iubita03 a răspuns:

Am trecut prin aceeasi experienta...e stresul de vina fii sigura si nu-i asculta pe cei care iti spun esti gravida eu am facut ca toti draci cand vedeam ca toti imi spun asta si mi-a intarziat aproape doua saptamani de la stes p.s aveam ciclu regulat straight face

| MariaEllena a răspuns (pentru iubita03):

Pfff straight face
Si acum cand ar trebui sa'mi vina mai exact? straight face

| MariaEllena a răspuns (pentru iubita03):

Pff..si acum cand ar trebui sa'mi vina mai exact? straight face
Si-mi mai povesteste'mi ..cum a fost la tine ..iti curgea vreun lichid anume.ti'a curs vreun pic de sange in aceste 2 saptamani?