| mcrenma a întrebat:

De cateva zile am cunoscut un baiat. Si m-am indragostit foarte mult de el. Nu este din orasul meu dar se va muta la toamna. Ideea e ca el are prietena si nu e tocmai cea mai draguta fata pe care am vazut-o, si asta e si ce au spus si alte prietene ale mele, si totusi sta cu ea de doi ani. Si el este mult mai frumos decat ea. Dar cand vb uneori cu el pe mess imi spune ca ii e dor de mine. Si ma face sa ma indragostesc de el, si nu vreau sa ii spun ca il plac, pentru ca ma tem ca la scoala sa nu ne mai intelegem asa bine. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Frumusetea este atat de putin importanta intr-o relatie... Sa nu crezi ca are cea mai mica semnificatie. Mie mi se pare ca tu esti doar un joc pentru el, genul de relatie usurica, de distractie, fara implicatii. Presupun ca si tu vrei cam acelasi lucru, de vreme ce ai deja impresia ca te-ai indragostit de el. Adica, daca ai vrea o relatie serioasa, ai incerca intai sa-l cunosti, ca indragosteala asta aparuta peste noapte, tot peste noapte dispare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce treabă ai tu cu frumusețea ei?
Ești deja geloasă!
Îți plac cei are au deja prietene de doi ani de zile? Locul doi!
Nu știi ce vrei.
Pa, pa.

| CrisutzuxD a răspuns:

Incearca sa te indepartezi de el nu trebuie sa judeci pe nimeni si ce daca e urata poate el o iubeste pentru personalitatea ei. Cauta pe altcineva cineva disponibil...happy

| mihneatomescu a răspuns:

Spune-i! E singura solutie.Incearca sa te apropii mai mult de el.Cunoastel mai bine. Dar nu uita trebuie sai spui.Pentru ca mai tarziu poate...Deci mai bine e sai spui acum pana nu e prea tarziu. Fundita please!

| anutzame96 a răspuns:

Nu rata sansa. altfel va crede ca nu il placi (incaz ca te place) si in plus ce se poate intampla? adica n-o sa vina prietena lui sa te paruiasca...

| [x]$Pepsi-Light$~~#~~$CoCa-Cola$[x] a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui ca mai incolo va fi foarte tarziu-il poti pierde definitiv-incearca sai spui ca il iubesti-iar cand o sa ajungi la scoala spune-i-sa incerce sa uite totul-ca si cum nu sar fi intamplat~
succes!

fundita?