| anonim_4396 a întrebat:

De cativa ani sunt in clasa cu o fata. Si de la inceput ii placea de mine, dar de cateva luni e impreuna cu alt tip care mi-e prieten de mult timp. Problema e ca acum imi place de acea fata si cred ca inca ii place de mine. Nici nu cred ca ei se iubesc sau ca ei ii place de el nu stiu cat de mult. Stiu doar ca lui ii place de ea (ma stiu de mult cu baiatu ala dar nu suntem best friends sau ceva de genu). Nu stiu 100% daca fata aceea mai vrea sa fie cu mine si nu stiu nici 100% ca ei nu se iubesc. Ce pot sa fac ca sa fiu cu ea sau sa-mi dau seama daca vrea sa fie cu mine?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic si tu stii foarte bine lucru acesta.

| florin96ak47 a răspuns (pentru neutrino):

Mersi pentru incurajare...

| anonim_4396 explică (pentru florin96ak47):

Dragul meu. Daca vrei ceva, ia acel lucru, chiar daca e o persoana. Daca nu incerci nu vei reusi niciodata nimic. Daca nu iti asumi riscul unei respingeri, iar nu vei reusi niciodata nimic. Tu ai cerut sfaturi. Eu ti l-am dat pe cel mai bun.
Nu ai de unde sti daca tipa respectiva sta cu asa zisul tau prieten cu care nu esti prea bun prieten doar pentru ca nu are alternativa mai buna sau pentru ca chiar il place. Tu poti fi acea alternativa, sau nu. Nu ai de unde sti pana cand nu discuti cu mandra.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E simplu. O abordezi, si o intrebi direct daca mai simte ceva pentru tine, pentru ca ai vrea mai mult.

| florin96ak47 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, cum zici tu...
Si daca refuza?
O sa mananc c*c*t de la patru sferturi din cunostinte.

| MissJJ a răspuns:

Abordeaz-o,flirteaza cu ea si vezi ce reactie are.Nu risti, nu castigi.