| penthouse a întrebat:

De ce cand ies seara afara. cam pe la ora 10-11 am o energie de nemaipomenit? ziua nu prea am deloc. dar seara daca ies. is in stare sa alerg 2 ore incontinuu sau sa bat pe cineva... de ce? vreau sa am si ziua energia aia

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Am citit candva,un studiu referitor la grupele sanguine si la modul de alimentatie.Din cate imi mai amintesc, se spunea ca cei cu grupa sanguina 0, mananca mai mult produse din carne,iar grupa A mai mult fructe si legume.Din aceasta cauza, se pare ca cei cu grupa sanguina A sunt mai activi de dimineata, iar ceilalti seara.De exemplu, eu am o energie mult mai mare dimineata, nu as putea lucra in schimbul 2 sau 3, as fi bolnava. Altii, prefera scimbul 3. S-ar putea ca alimenatia sa joace si acest rol.

10 răspunsuri:
| ruPfashu a răspuns:

Pentru ca stai toata ziua cu fundul pe scaun in fata pc-ului si nu faci nimica, si normal cand iesi ai energie. laughing)

| Tania a răspuns:

Pt ca ziua dormi pe tine, iar ziua nu ai energie pentru ca umbli toata noapatea.

| BetterThanDrugs a răspuns:

Daa stiu.si mie mi se intamplalaughing
dar inca nu stiu motivulrolling on the floor

| Nicky29 a răspuns:

Pentru ca dormi pana la 12

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Hei asa mi se intampla si mie

| SecretLover10 a răspuns:

E din cauza ca tu mânaci alimente care ard f greu iar daca tu manaci acele alimente dimineata ziua nu ai energie pentru ca ele nu au ars iar seara cand abia atunci isi fac efectul ai o energie f mare. DEci dimineata manaca alim cu calorii care ard mai repede si eventual mananca seara pe celelalte.

| diesel94 a răspuns:

Si mie mi se intampla laughing

| iulya_9118 a răspuns:

Stiu si mie mi se imtamplahee heeziua sunt mai prost dispusa si fara energiewinkingdar noaptea am multa energie.pentru ca asa este bioritmul nostruwinkingunii au energie ziua si nu au noaptea.si unii au intodeaunalaughingfiecare are bioritmul luiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

şi la mine e la fel uneori, ziua e monotonie totală şi seara e altceva, dar nu am idee ce ar putea fi...

| cristy994 a răspuns:

Depinde de locurile in care mergi, deoarece unele locuri sunt pline de energie si practic te incarca si mai depinde si de alimentatie, care este foarte importanta si cand zic ca iti da energie nu am refer neaparat la fortawinking si poate sa fie si asta o cauzabig grinwinking