| SimonaBubu a întrebat:

De ce cand te desparti de cineva incepi sa il urasti?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca tea ranit si suferi logic ca incepi sa il urasti dar nu poti ca il iubesti, e ceva toxic iubirea

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.
Eu nu am urat persoanele de care m-am despartit, am ales cu buna stiinta sa o fac din diverse motive si chiar am ramas buni "amici" peste ani. In sensul ca, ne intanim pe strada, ne salutam si discutam banalitati, fara sa ne purtam ranchiuna sau sa ne uram.

| corbulalbrosu a răspuns:

De prost/proasta. Fiindca NU reusesti sa fii/sa gandesti....rational.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca, cel mai adesea, atunci incepi sa observi cate defecte avea aceea persoana, si prin urmare, se declanjeaza acest mecanism de autoaparare care te ajuta sa te detasezi de aceea persoana.
Atunci e momentul in care constati cate i-ai oferit tu, si cat de putine ti-a oferit ea, sau, din contra, cat de mult rau ti-a facut aceea persoana

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Ne...se da cu hate din prostie

| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca atat te duce mintea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ai umplut ceva din golul tau interior.Mai pe scurt te-a rãnit, ai hemoroizi

| Treaem24 a răspuns:

Depinde si motivul despartiri dava te-a inselat il urăște daca v-ati certat îl urăște dar daca tu esti de vina îl mai urări?

| Pesmet1010 a răspuns:

Pentru ca ajungi sa il vezi cu alta fata si atunci iti dai seama ca ai pierdut ceva ce era al tau si incepi sa il urasti pentru ca nu il mai ai