| geanyna19 a întrebat:

De ce catodata noi femeile avem senzatia ca iubitul ne insala?

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De cele mai multe ori din acele "câteodată" sunt senzații false.
Motivul? Femeile au tendința de a supraanaliza atunci când nu e cazul și de a analiza superficial atunci când ar trebui s-o facă ceva mai serios.

Ah... și încă ceva: Nu uita că monogamia nu este caracteristică nici bărbaților nici femeilor.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecea a răspuns:

Ori aveti probleme cu capul, ori chiar va insala.

| Lacoste a răspuns:

Probabil ne place sa ne complicam big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SufletBunDarDegeaba a răspuns:

Nu sunteti voi femeile singurele care au impresia, si barbatii fac acelasi lucru mai ales cei gelosi din fire, insa pot pune asta pe baza iubirii sau in cel mai rau caz a dreptului de proprietate...
Toate relatiile incep cu artificii cu chestii dragute tin ceva timp insa dupa o perioada totul se lasa putin mai rece, moment in care majoritatea exagereaza, iar de aici pornesc cu idei care pot face rau relatiei, insa acea perioada de raceala este doar inceputul mai serios al relatiei in care dragostea nu a disparut insa sunteti mai obisnuiti unul cu celalalt, constientizati faptul ca partenerul este al vostru, va iubeste si nu trebuie sa mai faceti toate gesturile pentru al atrage, pentru a-l face sa se indragosteasca... chestii de gen tongue

| ronaldiho1 a răspuns:

Pentru ca la un momendat ti se pare ca este mai distant doar ti se pare dar nu este asa daca si tuh il iubesti fff mult. deci iubeste si vei fi iubitawinking sper sa iti ie de folos