| George12345678 a întrebat:

De ce credeți că o femeie și-ar înșela partenerul din moment ce el (partenerul ei) are toate calitățile pe care le-ar putea avea un bărbat?
De exemplu, voi, fetelor: Dacă ați fi într-o relație și într-un complex de împrejurări ați avea ocazia să faceți sex cu un alt bărbat, ați face asta dacă veți ști că actualul partener nu o să afle? Sau mai bine zis: ce v-ar determina să vă înșelați partenerul, din ce motive ați face asta, atâta timp cât el (actualul) își dă tot interesul ca relația voastră să meargă bine și ca voi să fiți mulțumite de el... Aștept cât mai multe răspunsuri, în special de la fete happy

6 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Vrea ceva nou.

| Necunoscut112 a răspuns:

Faci un studiu de caz pentru lucrarea de diplomă? laughing gândeşte-te din ce motive ai înşela tu şi îţi raspunzi singur la întrebare. Dacă nu ai înşela, înseamnă că mai există persoane ca tine, indeferent de sex, aşa că nu e cazul să generalizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu primesti raspunsuri sincere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa il insel? Asta inseamna ca nu il iubesc destul de mult si ca nu este el ceea ce mi-am dorit de fapt.Ce castig daca il insel? Sa il tradez sa am satisfactia ca mi-am batut joc de el? Alt barbat tot 2 maini si 2 picioare are, nu e mai bun.Parere ai vrut, parere ti-am dat.

| MiruD a răspuns:

In primul rand dacă iti înșeli iubitul/a, te minți pe tine prima data si apoi pe el. Pentru ca te va mustra conștiința mai tarziu.
Iar daca el face tot pentru ea, isi da silința ca relatia lor sa meargă bine si ea tot se duce la altul, inseamna ca nu îl iubeste. Nu este el de vina. Înțelegi?
Esti in cauza?

| dana1991 a răspuns:

Daca vorbim despre o relatie de lunga durata, rutina de zi cu zi te poate face sa iti doresti altceva sau daca esti intr-un moment de slabiciune(te certi cu partenerul)."Actualul isi da tot interesul" dupa cativa ani de relatie, poate si copii, stres la servici nu mai esti la fel, iti doresti sa evadezi cumva.