| RAY a întrebat:

De ce credeti ca sunt femeile atrase de barbatii care detin puterea? Si nu sunt atrase de colegii lor de munca? Daca un coleg de munca castiga la loto oare de ce devine el asa interesant pentru colegele lui? A dobandit prin asta încredere și fidelitate, principii și valori, pasiune și intensitate, înțelese, prețuite, respectate, au nevoie de încredere și fidelitate?

Răspuns Câştigător
| stef87 a răspuns:

Reinventam roata?
asa cum animalele cauta partenerul dupa impunere pentru a oferi siguranta, asa si omul are principiile lui:
1. femeia doreste sa aiba cum sa poata oferi conditii sociale/ materiale "puilo", prin urmare ghici cine va avea mai mult succes! (uneori doar in subconstient e ideea, de aceea multe pretinde ca nu sunt materialiste; nu va mai mintiti si intelegeti realitatea!)
2. barbatul doreste sa aiba o femeie capabila sa intretina copiii si sa le ofere gene cat mai sanatoase, prin urmare fizicul conteaza mult (oricat ne-am minti noi ca vrem femei destepte, chestii... tot in subconstient bantuie)
De aici poate evolua analiza in feluri si feluri, pentru ca nu toti gandim la fel si nu toti traim in aceleasi cnditii.

22 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Unele femei (unele, n-am spus toate) au un fel de punctaj, pe care numai ele îl știu, în alegerea bărbaților.
Care probabil arată cam așa (exemplu virtual)
- aspect fizic (de la 1 la 10 puncte)
- bun la pat (de la 1 la 10 puncte)
- situație materială (de la 1 la 10 puncte)
- inteligență (de la 1 la 10 puncte)
- pasiune, romantism, sinceritate (de la 1 la 10 puncte)
- fidelitate (de la 1 la 10 puncte)
- etc. (de la 1 la 10 puncte)
Ca să fi băgat în seamă, probabil trebuie să atingi un minim de punctaj.
Dar vezi tu, toate punctele astea sunt convertibile între ele, într-o oarecare măsură.
Adică, dacă ai
- aspect fizic 2
- situație materială 9
- bun la pat 9
poți foarte ușor fi pe acelaș nivel cu
- aspect fizic 9
- situație materială 2
- bun la pat 9
rolling on the floor
Acum depinde și de fiecare în parte.
Că unele poate consideră
- aspect fizic (de la 1 la 20 puncte)
- bun la pat (de la 1 la 20 puncte)
Și atunci ai mult mai mult de muncă, ca să compensezi cu celelalte... rolling on the floor

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Frumos exemplu virtual... sa nu-l mai faci.
Adica na, e frumi, poate chiar util, dar mi se intoarce stomacul cand ma gandesc ca in unele situatii e real.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Cam da, Dar astea sunt chestii de suprafatã. Asa sunt 99% din barbati ca restul de 1% doar ele stiu raised eyebrows

| SG1995 a răspuns:

1. Generalizezi.
2. Teoria dominanței, femeiile caută instictiv un vector superior lor. De ce? Deoarece asociază inconștient potența fizică sau finaciară cu potența sexuală pe de-o parte, pe de altă parte complexul oedip varianta feminină, femeia caută o figură impunătoare similară tatălui. De ce?
Din cauza că tatăl reprezintă siguranța, și tot una reperul în funcție de care își alege femeia partenerul, factori patern la un bărbat denontă securitate și potență sexuală.
Se pare conform unui studiu femeiile găsesc la propriu atragă tipi cu o situație economică bună. Deși ăsta nu e un vector decisiv/principal, și alți factori intră în joc cum ar fi:
-Igiena
-Atitudinea
-Personalitatea
-Sociabilitate

| RAY explică (pentru SG1995):

Eu asta cred seby, ca orice credinta se baseaza pe nevoie de a crede, ca e adevarat ca nu e, cat timp ma fereseste de rele e bine

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba de credință, e psihologie și din ce știu psihologia e știință.

| RAY explică (pentru SG1995):

Nu la asta ma referam eu si la de ce cred eu ceea ce cred

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Confortul psihic nu e întodeauna ceva bun. De fapt crezi asta din frică, ți-e frică să relaționezi în real life cu o femeie.

| RAY explică (pentru SG1995):

Nu chiar am si cliente femei, fete cu care vorbesc timp de ore, nu am probleme de genu

| Plato a răspuns:

Nu toata lumea are principii. El e la fel de atragator ca inainte, dar acum vine la pachet cu banii. Asta e inca un mod prin care naivii si prostii plătesc, pentru a se invata lumea sa nu mai fie proasta si naiba. Odata cu averea vin si multe greutati si batai de cap, pe langa luxul pe care-l vede oricine.

| Endoryus a răspuns:

Citisesm despre unu mic si gras care era virgin. Varsta 25/30 de ani. Dupa ce a castigat la loto si-a gasit "iubirea vietii". O blondina. Sa fie dragoste la prima vedere? laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Endoryus):

Ironic. Uite că realitatea vieții te face și pe tine să rânjești. laughing

| RAY explică (pentru Endoryus):

Daca nu eram ateu castigam de mult la loto sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Principii si valori? Merge si fără ele, cel puțin nu in sensul la care te referi tu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

E copy paste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot jeg plin d e insecuritãti personale e si cu 1milion câstigati la loto, doar materialiste o sa adune care il fraieresc pentru bani.

| ibaal a răspuns:

Pai,ai raspunsul acololaughing
pentru ca si ala de la putere are bani, si ala de-a castigat la loto, tot bani a castigat, ca doar nu nasturilaughing
nu este o regula general valabila, insa se intampla des, intr-o lume care pune atat de mult pret pe material...cine le poate invinui!?
Dar, sunt si "barbati", atatea cocote masculine de-ar face orice pentru un pahar de colalaughing
ce o fi avut ala in minte, de joaca in aceeasi echipa, ma-ntelegi ce spun, si s-a casatorit cu un popa de 80 de ani?! laughing
i-a luat apartament si dupa i-a dat bicelaughing
.

| RAY explică (pentru ibaal):

Barbati tampesc in prezenta unei femei frumoase

| ibaal a răspuns (pentru RAY):

Si aia de umbla cu fosile?! De ti-e mai mare scarba sa te uiti la ele cand vorbesc, le cade proteza, daramite s-o pupi...au banet...de ce stau?!
De frumoasa ce-a fost?! A vazut-o in pozelaughing!?
pentru ca probabil flacaul nici nu era in plan cand babeta era deja purisanca rolling on the floor

| RAY explică (pentru ibaal):

Ce vorbesti, iubire bre, probabil i place oasele, o fi de aia care i place morti cum s numeste maaaaaaa

| Plato a răspuns (pentru ibaal):

Eu le invinuiesc.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Varianta revizuita: Barbatii *fara minte* tampesc in prezenta unei femei frumoase.