| Lorennn a întrebat:

De ce devin femeile dezinteresate de un barbat? Care ar fi motivele ca o femeie sa ajunga in punctul de a fi dezinteresata si a nu-i mai place acel tip de barbat?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Și femeile și bărbații pot deveni dezinteresați și plictisiți la un moment dat.
Asta se întâmplă atunci când relația se bazează în mare parte doar pe atracția fizică inițială, care bineînțeles că se atenuează și dispare în timp.
Și nu e deloc simplu să tragi concluzia la un moment dat, că lângă tine în pat, e un străin cu care nu prea mai ai nimic în comun.
Dacă nu ai un caracter, o personalitate, un fel de a fi care să-l țină pe celălalt permanent "în priză", plictisul se poate instala destul de repede.
E valabil și pentru bărbați și pentru femei.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde,sunt tot felul de interese,depinde pe ce pune accent un om,ar fi lipsa atractiei fizice, numai simte atractia aia ca la inceput, nu il mai iubeste, el are un comportament groaznic, o inseala, sunt tot de motive si lipsa sexului conteaza

| Drimmero a răspuns:

Simplu: Nu le mai atrag, ori prin fizic, caracter, compromisuri, interese, sentimente.

| Freya1 a răspuns:

Depinde de situație.
Dacă este vorba despre o femeie ce este intr-o relatie cu un bărbat ea poate sa isi piardă interesul față de el daca nu este iubire, dacă sa grăbit să își facă o relație cu el, dacă nu mai primeste atenție si afectiune, dacă el nu se implica in relație.Pentru ca daca 2 oameni se iubesc nu au cum sa fie indiferenti unul fata de altul, dacă partenerul mai da atenție relației celălalt nu are cum sa se plictisească.
Dacă este vorba despre o femeie ce până azi ii plăcea un anumit timp de bărbat, sau ii plăcea de un bărbat anume si acum ia trecut poate sa fie pentru ca sa maturizat si a experimentat suficient cat sa conștientizeze că nu acel tip este tiparul ei.

| Plato a răspuns:

S-au aruncat cu capul inainte sa intre intr-o relatie cu el, dar de fapt nu se potrivesc deloc.
Sau s-a indragostit doar de o parte a personalitatii respectivului, partea expusa lumii, iar cand a dat de cea care se vede doar in privat si in probleme, i-a trecut.

| Endoryus a răspuns:

Ceva s-a schimbat. Ori la ea, ori la el. Se intampla foarte des asta.

| OrdanKarris a răspuns:

Familiaritatea. Familiaritatea fata de un barbat combinata cu lipsa anxietatii competitiei (deja e sigura ca el nu pleaca nicaieri si nici alte fete nu-i dau tarcoale iar el e prea ocupat sa-i faca ei pe plac) combinata cu plictiseala (simpla lui prezenta e suficient motiv pentru nervi). O femeie e ca un burete, aduna si strange informatii despre partenerul ei: ce-i place dansului, ce nu-i place lui, ce-l enerveaza, ce-l stanjeneste, lipsurile de incredere de sine, slabiciunile, ignoranta lui (faptul ca nu observa chestii), lipsa lui de a putea comunica si pricepe comunicarea subtila, faptul ca nu are sau pierde treptat curajul de a-i tine piept cand o apuca nebunia/menstruatia/starile necontrolate etc. Femeia aduna aceste informatii cu scopul de a folosi impotriva lui mai incolo. Combini asta cu familiaritatea, plictiseala, lipsa anxietatii ei, relaxarea lui in relatie si ai o reteta de succes pentru o moarte timpurie.winking A lui.

| cosmi222 a răspuns:

O femeie are mai multe gusturi cand vine vorba despre barbatii, cum ar fi, unei femeii i-ar place un barbat puternic, dar si sufletist care sa o iubeasca si sa o respecte pentru ce este ea. Daca un barbat nu arata nici macar un semn de indragire fata de aceasta desigur ca ea se va plictisii de acest tip de barbat si il va lasa balta. Sper ca te-am informat happy.