| esmeralda_1816 a întrebat:

De ce dragostea doare asa de tare? De ce nu exista un medicament sa-mi scoata persoana iubita din minte? De unde sa iau putere sa merg mai departe?

Răspuns Câştigător
| theodoraafi a răspuns:

Ai mare dreptate. dragostea doare atat de tare incat simtit ca nu mai ai rost pe lume... este ingrozitor. am simtit-o si eu. si nu doar o data. inca ma doare dar de ce sa ma simt rau in timp ce lui nici macar nu ii pasa? gandeste-te la asta. tu plangi in timp ce pe el in doare in cur.

Nu-ti pierde speranta, sigur intr-o zi va aparea alta persoana pe care o iubesti cu adevarat...

22 răspunsuri:
| asdgfhresry a răspuns:

Doare pentru ca nu stii sentimentele celeilalte persoane. Si eu sunt indragostita si ma calmeaza muzica in care ma regasesc. Ascult in fiecare seara si incerc sa ma visez la alte lucruri. Si ma simt mai bine. Asta e, trebuie sa fie si un drog legal nu?hee hee

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Ai dreptate dragostea doare mai mult ca orice pe lumea astasad... poate pentru ca noi punem prea mult suflet intr-o relatie care pentru unii este considerata o simpla joacasad Nu-ti pierde speranta, sigur intr-o zi va aparea alta persoana pe care o iubesti cu adevarat si care intr-adevar sa te merite si incetul cu inceputl vei incepe sa-l uiti happy.kissBaftalove struck

| andreea3000ify a răspuns:

Poate daca nu ar durea nu am mai simti ca iubim. nu cred ca ar mai fi atat de frumoasa dragostea daca nu ar exista si lacrimi. iubirea e un sentiment aparte de celelalte pe care nu o sa-l inteleaga nimeni niciodata.

| madalicious a răspuns:

Pentru ca daca dragostea nu ar durea am uita foarte usor acele momente frumoase din viata oferite de dragoste.Medicamente sa scoti din minte ceva care practic e parte din tine nu prea exista.
Eu te sfatuiesc sa iesi mai mult in oras si sa experimentezi lucruri noi. Asta iti va mai lua gandul de la ce a fost odata!
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm! Exista un medicament pentru aceasta durere, dar este extrem de scump. Vezi daca ai atata dragoste de dat pentru a putea cumpara dragostea parteneruluiwinking.

| Dizzydizz a răspuns:

Nu pot da sfaturi
si eu sunt praf la cap astasad
doar cautati pe candva care sa te alinesad
stiu ca e greu ah scuzesad

| buldog a răspuns:

Dragostea este cel mai puternic sentiment care leaga oamenii intre ei... Ca sa o simti cu adevarat trebuie sa te expui complet si sa fi devotata acesteia! Este riscant, dar altfel nu o simti cu adevarat. Exista un singur medicament pentru suferinta din dragoste: In iubire, cui pe cui se scoatewinking
Bafta!

| fabiola a răspuns:

Medicamentul trebuie sa ti-l prepari singura! Trebuie sa te ridici, sa inveti din esecuri si sa mergi mai departe! Nu e usor, dar merita sa lupti pentru o dragoste reciproca!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mare durere e sa iubesti, dar mai mare durere e sa nu iubesti.cum spunea un mare scriitor! Trebuie sa mergi mai departe cu capul sus, dragostea cere sacrificii.Cum crezi oare ca au rezistat bunicii si parintii nostri impreuna atatia ani impreuna? Crezi ca erau numai pe roze? In niciun caz!

| tim a răspuns:

Deci la capitolul asta, n-am ce te sfatui.Pt ca nu stiu ce e aia.

| Amrita a răspuns:

Buna.Stii cum se zice. timpul le vindeca pe toate. Ei, stiu ca probabil ai auzit asta de peste 10000 de ori dar chiar asa e.Si eu de multe ori sunt suparata fara motiv si realizez ca viata mea nu e chiar ce vreau. pentru ca il vreau pe El...si El. e departe.
Oricum.ideea este ca.trebuie sa crezi in iubire mai departe. pentru ca vei gasi pe cineva care iti va merita dragostea.Incearca sa privesti lucrurile dintr-un alt unghi.Cu timpul. suferinta ta se va mai atenua. sau intr-un caz mai bun, iti vei gasi linistea si alinarea langa o alta persoana draga ( nu neaparat alt iubit). Viata merita traita, fie ca e grea, fie ca e usoara.Trebuie sa-ti spui ca esti puternica, ca poti face fata, ca El nu te merita daca a facut ceva rau...
Eu iti doresc sa ai parte de toata iubirea din lume! :*

| bIjuUu a răspuns:

Pai gandeste-te ca trebuie sa mergi mai departe pentru a vedea cum se termina povesteawinking

uitete la filmul My.Sassy.Girl

| Razvan a răspuns:

Puterea de a merge mai departe o gasesti tot in dragoste.In dragostea de lume, de viata, de dragul de a mai apuca inca un rasarit si inca un apus, de dragul de a-i zambi vanzatorului de la magazin, de dragul de a ajuta oameni, de a-i asculta.De dragul de a zambi...cu inima cioblita.De dragul de a credea ca dragostea invige totul.De dragul de a sti ca lui ii e bine.De dragul de a te resemna.De dragul de a merge mai departe.

| Aia cu cap mare a răspuns:

Daca ar exista un medicament...ar fi prea usor, asa e viata doare
da trebuie sa fi tare sh sa mergi mai departewinking!

| mihaela_7412 a răspuns:

Buna si eu sunt in aceeasi situatie si eu sufar dupa un tip cu care am vorbit 2 ani si acum incerc sa il uit desi e ff greu dar si eu ascult muzica si ies cu altcineva fac orice altceva numa sa nu ma mai gandesc la el

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si stiu cum e. doare al naibii de rau.
lasa timpul sa treaca si va trece si suferinta ta. nu-ti pot spune ca vei uita pentru ca asa ceva nu se uita dar te va face mai puternica.

si-ti spun ce am facut eu ca sa ies din starea asta: am gasit pe altcineva care sa merite cu adevarat sentimentele melewinking

asa ar trebui sa faci si tu...sa iesi mai mult, sa cunosti persoane noi si-ti vei da seama ca viata nu se termina la el.

bafta kiss

| Didy a răspuns:

Imagineaza-ti un om care a dat foc unei padure! Tot ce este in ea moare, se transforma in cenusa, dar focul continua sa arda. Cand pompierii il sting padurea ramane ranita, dar daca o adiere dulce vine cu un miros inabusitor de brad inseamna ca padurea isi revine! Tu esti padurea, focul este dragostea cenusa este durerea ta, pompierii sunt zilele ce trec fara dragostea soarelui, iar bradul este un partener nou adus de o mireasma care este soarta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce¿? Pentru ca lângă cel mai înalt punct se afla cea mai adâncă prăpastie.Ai căzut și te-ai rănit, rănile se vor vindeca dar vor rămâne cicatrici și atunci când ai sa le privești ai sa vi mandra ca ai putut sa treci peste și ca nu te-ai lăsat înfrântă. Trebuie sa mergi înainte, ridicate și ia-o de la capăt. Alt drum nu exista.

| TonyMotola a răspuns:

Pei gasi acea putere dupa ce vor mai trece 3 - 4 luni...

| poesia a răspuns:

Orice sfarsit inseamna un nou inceput. Daca tocmai te-ai despartit de persoana iubita, cu siguranta nu esti intr-o perioada prea optimista. Incearca sa iei lucrurile asa cum sunt, sa inveti cat mai mult din aceasta experienta si sa iti pastrezi increderea in tine si in ceilalti. curaj!

| dienutza95 a răspuns:

Daca e dragoste adevarata nu vei uita niciodata...si eu iubesc un baiat de 2 ani si ceva si nici in momentul de fata nu am putut sa-l uit

| lolalolita a răspuns:

Pai in primul rad nu exista leac pentru asa ceva asa ca trebuie sa ai putere inimi sa stii ca ea o sa te ajute sa gasesti o persona buna si sti ceva nu te enerva pote dumnezeu a vrut ca tu sa intalnesti persoanele rele inainet de a cunoaste persoana cea buna.