| anonim_4396 a întrebat:

De ce dupa mai mult de jumatate de an ma gandesc tot la fosta?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intre timp nu ai reusit sa-ti gasesti o ''alta'' prietena sau iubita la fel/sau si mai buna decat a fost... fosta.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca stai cu gandul la ea, cel mai simplu si adevarat raspuns.

| ItIsAlright a răspuns:

Si eu la fostul. Asa se intampla cand inca tii cu adevarat la acea persoana. Nu e un lucru foarte rau. Pana la urma au fost niste persoane care ne-au facut fericiti intr-o parte din viata noastra si care au avut impact asupra noastra. In timp se mai estompeaza, sau dupa ce cunosti alte persoane. Dar nu pleaca de tot gandurile. Asta daca stii ca si acel fost simte inca la fel, sau daca ati ramas cu respect unul fata de celalalt.

| LPCTSTR a răspuns:

Esti patetic, irational.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pentru Ca ai pus o prea mult la suflet! Pentru ca a fost totul pentru tine! Ai crezut ca i o zeita! Dar De fapt a fost doar o iluzie! Incearca sa faci lucruri noi! Sa te detasezi cu totul de ea! Incearca sa cunosti persoane noi! Distreaza te! Acorda ti mai multa atentie!

| anamaria82726 a răspuns:

Depinde si ce gandesti despre ea. Dar din cate ai zis, pur si simplu nu ti-o poti scoate din minte. Inca tii la ea. Presupun ca v-ati despartit dintr-un motiv prostesc, nu o cearta mare.
Daca dupa atat de mult timp inca tii la ea, eu zic ca poti incerca sa reiei legatura cu ea. Daca vei vorbi cu ea, iti vei da seama mai concret ca simti. Si poate chiar va iesi ceva frumos. Eu zic sa nu renunti daca tot o mai placi dupa atat de mult timp in care ati stat despartiti.

| Sofer a răspuns:

Nu ti-a trecut de ea încă.