| Grasu998 a întrebat:

De ce fetele sunt atrase de catre baietii care fac prostii si sunt in general "gagicari"? Adica fratele meu,ce va place,sa va dea palme la fund,sa scuipe,sa injure? Am inteles faptul cu aspectul fizic si chiar incerc sa il remediez cat de cat,sunt la cura de o luna:nu mai mananc dulciuri si alte porcarii,dar nimic cu slabitul; de ochelari, ii am pe ochi, bun, la asta nu pot sa fac nimic dar in rest cum sa ma tund sa fiu fumos ma ca m-am saturat sa fuga lumea de mine parca as fi ultimul urat de pe lume.Prieteni,colegi am, de sunt frumosi si au avut minim o relatie pana la varsta de 17 ani,iau eu stau in casa sa intreb pe TPU de ce nu am succes la fete. Timid nu prea sunt,nu beau,nu injur, nu fumez, nu pierd noptile prin cluburi, nu am prieteni de iesit afara; adica ma mananca lupii pe camp; am 2 caini-prietenii mei in rest 2-3 colegi ce mai sunt pe acolo...Ce sa fac? Fug fetele de mine ca de draci...

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare individ are o valoare in functie de astea
Frumuseţe
Atractivitatea sexuală
Atractivitatea socială
Vivație și energie
Prezentare
Sexualitate

Tu ai niste probleme la mai multe capitole aspectul fizic, socializarea, de aspectul economic nu stiu sau de sanatatea ta, ce vina au fetele ca sunt atrase de uni baieti? atractia e involuntara, e ca si cum ai spune de ce la fete le place ciocolata, vezi ca nu are sens

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ce vina au? Sunt sado-masochiste. Aleg doar oameni care le ranesc, se plang, iar apoi faca fel. Sa inteleg ca le place suferinta. :

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu nu intelegi ca nu ele aleg asta

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Eu cred ca daca te oparesti cu ciorba, data viitoare o mananci mai rece putin, nu? Din moment ce te-ai ars, nu mai faci la fel, nu? Ele totusi repeta aceeasi greseala, asa ca nu prea imi pare rau de ele cand se mai "machiaza" pe la ochi. Dimpotriva, ma bucura putin, chiar daca asa imi va fi un minus la judecata de apoi.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Pai pe la 30 de ani unele se cumintesc

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu le mai vrea nimeni la 30, problema lor. Pana la varsta aia, "baietii buni" au deja familie si cariera, nu se incurca ei cu epave.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Te inseli, mereu gasesc ele fraieri

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Nu mai vorbi asa despre femeile de 30 de ani. Nu mai fiți misogini. Suntem în secolul 21 oricum femeile în general se căsătoresc după 30 de ani. Femeile sunt libere sa se distreze sa socializeze sa caute ce e mai bun pentru ele. Dacă nu găsesc mai bine rămân singure. E o părere total greșită sa numești femeile ca fiind depravate dacă le place sa meargă în cluburi, în restaurante, baruri, dacă le place sa se distreze sa fumeze sau sa consume uneori alcool. E o gândire limitata. Aceste femei muncesc, au criere, câștigă bani sunt independente și atunci când au timp liber se distrează, cum le place lor. Nu mai judecați la modul asta. Sunt atâția bărbați și femei care au în jurul varstei de 30 de ani și au acest stil de viata. Oricum viata e scurta, trebuie sa o trăim.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Deci la 30 de ani, dupa o viata in desfrau, dupa ce s-au tavalit cu tot ratatul, cineva ar trebui s-o ia de sotie. Eu nu voi fi acela. Daca le iei apărarea foarte probabil ca esti ca ele. Sa traiesti viata nu inseamna sa fii depravata.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Sa te distrezi nu inseamna sa fii depravat. Sa fi intelingenta si mai deschisa la minte nu inseamna depravat. Sa fi independenta la fel
. Depinde ce intelegi tu prin depravat. Poate o femeie simpla de la tara si limitata pentru tine este ok

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Mai fetito, la 30 de ani o femeie cu capul pe umeri are deja familie cu copii, nu atunci incepe sa caute. Nu se pun cazurile speciale. Tu esti probabil foarte tanara, dar asculta-ma: la 30 de ani, dupa o viata precum cea pe care ai descris-o, cine crezi ca te mai ia? Un ratat ca tine. (Nu ma refer la persoana ta, spun "tine" cu sens general, nu te fac ratata, sa fim intelesi). Deci nici un barbat educat, inteligent si cu cariera nu va lua o "domnisoara batrana". Distractia asta de care zici tu, nu tine pana la 30 de ani, nu stiu de unde ai scos-o. De pe la 25 ar trebui sa te gandesti foarte serios la familie. 20-25 e perioada de distractie, daca vrei sa-i zici asa.(pe langa facultate sau servici), la 30 trebuie sa ai deja familie, iti repet. Daca ai familie nu inseamna ca ai murit, bineinteles. Cuvantul "misogin" l-ai folosit fara absolut niciun sens. O femeie de 30 de ani ce sta in cluburi e mult mai mult decat depravata, nu-ti spun ce mai e ca-mi sterg baietii admini raspunsul si l-am scris degeaba, dar iti imaginezi ce am vrut sa zic. Imi pare rau sa vad ca gandesti atat de prost, sper sa te maturizezi, ca in felul asta nu ajungi deloc bine. Independenta aia are o limita, ca poate ramai independenta de tot, si nu cred ca ai vrea asta. Pacat de tine.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Femeia aia simpla de la tara, pe care tu o consideri inferioară, e de un milion de ori mai demna si mai femeie. As alege "limitata" aia oricand in defavoarea unei depravate.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Eu îți spun sa fi mai deschis la minte. În orașele mari peste tot în lume familia de cele mai multe ori se face după 30 de ani. Nu spun ca la vârsta aia trebuie sa începi sa cauți. Eu cunosc cupluri căsătorite care se distrează la modul descris de mine. Ca o fi bine sau rău nimic nu este garantat pe lumea asta. Nu exista o rețetă a succesului. Nu mai generaliza, eu cunosc mai multe genuri de oameni, trăiesc într un mediu mai modern. Îți spun sigur ca nu e nimic greșit în a face lucrurile când vrei și când ești pregătit. La 20 de ani nu te poți distra, călătorii în lumea asta căci nu ai destule resurse financiare, abia după 25 de ani începe viata adevărată. Sunt persoane care nu își doresc copii, nu asta e scopul tuturor în viata. În orice caz poți sa faci copii după vârsta de 30. În mediul meu, unde lucrez majoritatea cam asa au procedat. Căsătorii după 27, 28, copii după 30. Ce este greșit în asta? Fiecare vorbește din experiența lui. Crezi ca rețetă succesului este aceeași din anii 70 - 80? Crezi ca adevărul este doar cel pe care îl știi tu? Ce este asa grozav în a fii femeie cuminte și supusa? Cine ii garantează ei fericirea? Dacă nu a ieșit din casa și nu a văzut nimic. Cine i garantează ca va avea noroc în dragoste și va fi respectata. Nimeni. Dimpotrivă va avea mai multe dezamagiri căci din teama și lipsa de experienta va accepta mai multe și asta doar pentru a fii în rândul lumii. De parca lumea contează cu adevărat când e vorba de ceea ce este în sufletul nostru

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Oamenii astia "ultra-elevati" pe care mi-i descrii, ma dezgusta sincer. Din pacate, pe o femeie casatorita tu o vezi "supusa". Copiii sunt scopul tuturor in viata, nu toti il indeplinesc. "La 20 de ani nu te poti distra...resurse financiare..." pai, fata mea, poate tu te distrezi doar in Saint-Tropez, Milano, dar nu toti avem nevoie de resurse financiare uriase pentru a ne distra. Iti garantez ca un om ce e cu familia la Căciulata e de un milion de ori mai implinit ca unul ce sta singur in Hawaii. In privinta asta e futil sa ma contrazici.
Consider modul de viata pe care mi-l.descrii a fi un desfrau, o destrabalare care nu duce nicaieri. Tu poti sa faci cum vrei, dar sa tii minte si ce ti-am zis, ca acolo vei ajunge, iti garantez. Barbatii din societatea ta moderna nu vor da niciodata doi bani pe tine, deoarece te pot inlocui foarte usor. Nu vei fi niciodata scopul existentei lor, sa nu mai pomenesc de indumnezeirea despre care ne vorbeste Hugo. Acolo nu poti avea o relatie, ci un contract social, bazat pe sex si dat bine in poza, nu pe iubire, sacrificiu, implinire. Problema ta, doar sa nu regreti intr-o zi. Poti sa-mi spui in multe feluri, dar misogin nu cred. Empatizez cu orice fiinta, mai putin cu cele care si-o cauta. Nu consider femeia inferioară, insa fiecare sex are atribuțiile lui, egalitatea aia are proportii diferite, in functie de context. Desfranatele ma scarbesc, asta e adevarat, dar ai cum sa ma invinovatesti ca urasc ceva negativ? Nu prea.
Cat despre independenta, femeia nu poate trai usor fara barbat, cum nici barbatul fara femeie. Exista, clar, un motiv pentru care exista doua sexe, unul e doar o jumatate, ca si cum ai avea doar o mana.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Greșesti, e diferența de mentalitate. Bărbații moderni gândesc diferit. Nu toți gândesc ca tine. Și înca ceva. Genul de femei pe care tu le disprețuiești ajung cel mai adesea bine. În schimb oamenii fricoși au anumite frustrări. Ți am spus nimeni nu garantează fericirea. Fiecare e in măsură să decidă pentru el. Genul tău nu l ar accepta niciodată o femeie sofisticata și desteapta cum nici un bărbat care are acest stil de viata nu ar accepta o încuiată. În fine nu are rost sa vorbim de extreme. Fiecare cu bafta lui. Dacă ar fi cum spui tu ar fi simplu dar viata nu e simpla. Nu e doar alb sau negru. Eu am vorbit la modul general, am vorbit de cupluri, tu trebuie sa înțelegi ca universul tău nu e valabil pentru oricine

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

"Genul tau nu l-ar accepta niciodată o femeie sofisticata si desteapta". Tocmai ai facut un psiholog prost. Sau poate psihologii nu sunt destul de destepti pentru societatea ta moderna.

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Cat despre femeile alea care ajung bine, sa ajungi bine inseamna sa ai familie, nu bani. Mai ales ca sursele de unde obtin femeile alea banii sunt cel putin neortodoxe.

| Emma30555 a răspuns (pentru Plato):

Eu vorbeam de femei care muncesc, care sunt inteligente, m-am repetat. Nu de surse neortodoxe vorbesc. Nu face confuzie. Vorbesc de femei adevărate nu de întreținute. Deși nu le judec nici pe ele, dar am vorbit despre femei care sunt puternice. În legătură cu bărbații, nu contează statutul dacă au prejudecăți și preconcepții, dacă sunt exigenți și au anumite idei fixe. Ai ales sa faci facultatea de psihologie, sau ești psiholog? Cât despre familie ți am mai spus, deși nu ți vine sa crezi sunt oameni cărora le e greu sa facă acest pas. Nu ca refuza ideea din start pur și simplu nu simt sa o facă. Poate la presiunea societății dar nu asta e ideea, fiecare trebuie sa o facă când este pregătit dacă este

| Plato a răspuns (pentru Emma30555):

Nu ai inteles treaba cu psihologul, nu era vorba despre mine.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

"Mai ales ca sursele de unde obtin femeile alea banii sunt cel putin neortodoxe."

Nici nu prea ar avea cum sa fie "ortodoxe", ortodocsii nu accepta (inca) preotese. La astia doar barbatii pot vinde iluzii.laughing

"Cat despre femeile alea care ajung bine, sa ajungi bine inseamna sa ai familie, nu bani."

De unde stii tu ce e bine pentru altii? Oricum banii nu anuleaza posibilitatea de a avea o familie, ba chiar dimpotriva, creaza confortul in cadrul unei eventuale familii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emma30555):

Dacã aduni cati bani consuma Femeile doar Pentru a impresiona barbatii, probabil ar deveni milionare pe la vârsta 3-a laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt atrase decat proastele, de asemenea golanasi.
Fetele destepte si cele cuminti, nu ar accepta asa ceva!
Cat priveste persoana ta, este nromal sa nu te aleaga nimeni, atata vreme cat preferi sa stai in fundul sub-patului, decat sa iesi afara, cu baietii si sa faci cunostinta cu fetele.
Nu-i vina nimanui ca esti singur, decat a ta!
Ia spala-te, imbraca-te frumos si iesi afara!
La scoala sunt o gramada de fete, mergi si salauta una care-ti palce! Intreab-o ce mai face si invit-o in oras la un suc, prajitura sau ce vrei tu.
Nu te astepta sa te caute fetele acasa, ca nu-i nromal sa te comporti ca un prost si sa condamni pe fete ca nu iti fac avansuri si ca tu esti singur.

| Frank51 a răspuns:

Atragi prin ceva? Aspect fizic, umor, inteligenta, carisma, caracter, personalitate? Ai vreun talent? Crede-ma ca o sa gasesti cel putin 2 chestii la care poti sa atragi, pur si simplu este indeajuns sa fi bun la ceva. La aspect poti sa mai lucrezi, la mentalitate, caracter, perceptie, nu prea. Asa ca daca esti bun la unul din aspectele pe care le-am mentionat, trebuie doar sa iesi putin in lume, si ai sa vezi ca se v-a intampla magia!

| Plato a răspuns:

Doar depravatele sunt atrase de asemenea barbat ca cel descris de tine. O femeie demna, cu respect de sine, va cauta un domn nu un golan.
La 17 ani, ca sa nu fiu rau, o sa spun ca e la limita pentru a te gândi la relatii. (Dar in realitate e cam devreme happy )
Gandirea ta e superficială, ceea ce înseamnă ca iti plac fetele superficiale. Din pacate pentru tine, esti un superficial fara resurse, ca sa zic asa. Vrei sa patinezi dar nu ai patine. Din fericire, aripi avem toti, trebuie doar sa vrei sa zbori. Sa zbori din superficialitate spre absolut, iar acolo vei da de o cu totul alta lume. Te uiti dupa scursuri si depravate dar vrei sa fii apreciat pentru bun-simt. Nu merge asa, prietene. Nu cauta delfini in desert, ca iti pierzi timpul si mori de sete. Daca vrei viata superficială, nu te mai plange si supune-te regulilor acelei vieti.

| Necunoscut112 a răspuns:

Tu încerci să cauţi vinovaţi pentru lipsa ta de succes în relaţionări cu fetele. Totuşi in sufletul tău cred că ştii că sunt mulţi tipi mult mai sus decât tine, care au succes, si nubau doar aia pe care ii vezi tu inferior. Fă-ţi o analiză mai corectă si sinceră şi vezi ce detalii îţi scapa, ca noi nu te cunoaştem personal să iti zicem clar care sunt probleme cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuipãle intre ochi laughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Pentru ca majoritatea fetelor le plac baietii mai golanasi!

| Subsemnatul123 a răspuns:

"Gagicarii" stiu cum s-o arda cu femeile si cum sa se impuna in fața lor.

| Lule a răspuns:

Pai daca nu iesi in oras de unde sa cunosti fete? Daca nu esti timid e foarte bine, fiecare are sarmul lui si trebuie sa-l descoperi, imposibil sa nu fie cineva care sa treaca de aspectul fizic. Pe mine una nu ma intereseaza asta pentru ca stiu ca o sa-mi placa si ambalajul odata ce ma atrage prsoana respectiva. Du-te la munca pentru vara si cunosti si acolo oameni si-ti faci prieteni si asa cunosti si fete... poate ai un zambet frumos dar nu-ti dai seama sau stiu eu. Descopera-te si dupa vezi daca mai esti asa respingator pentru sexul frumos

| Mistery3Teodora a răspuns:

N-ar trebui sa generalizezi, nu toate fetele sunt atrase de astfel de baieti.
P.S. Poate ca nu ai gasit inca fata potrivita sau ea nu te-a gasit pe tine.