| anonim_4396 a întrebat:

Cum mortii masii sa nu te iei de cocalarii de zilele noastre?

Azi mergeam pe strada, ma intorceam de la munca si vine un raschetat de 15-16 la mine intrebandu-ma daca am un leu.
Il zic, o data, de doua ori, apoi incepe sa ma injure, il iau si eu la p., cand credeam ca am terminat si cu prostul ala, da sa ma scuipe. Nu ma nimereste, dau sa il alerg si incepe sa fuga, noroc ca duceam ceva. Daca ma scuipa, il alergam si ii rupeam gura chiar si cu picioarele ambutate.

Ii mai ajuta si statul... Iar aia care ii ajuta sunt si mai prosti.
Imi e frica ca intr-o zi sa ma enerveze unu asa de tare incat sa il bat pana il bag in spital...

Cine a mai avut parte de astfel de specimene?

Răspuns Câştigător
| robi1990 a răspuns:

Te inteleg perfect, in Cluj e plin de ei tigani nu au respect, nu au minte si nici viitor cam 95% din ei, in Romania sunt 2 milioane de tigani statu roman cheltuieste milioane de euro pe an cu animalele astea nai ce sa le faci la cati copi fac ca prosti peste 100 de ani o sa fie mai bine de jumate din populatia romaniei numai animalesad

| zurick a răspuns (pentru robi1990):

Vorbești de parcă numai țiganii sunt neciopliți în țara asta. Înțeleg majoritatea dintre ei sunt... de evitat, dar crezi că românul este mai breaz?

18 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Sa-l invieeeeeee cineva pe Hitlerrrr!

| Phini a răspuns (pentru 0PopaPorno):

Nu mai gasesc lopata, ca acum ma duceam sa il dezgropam apoi ii mai dadeam si un pistol si il aduceam in tara la noi! laughing)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Phini):

Vin si eu cu o lopata!

| Phini a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

big grin Asa sa faci! Da veste in tara! laughing

| positivity a răspuns:

Nu crezi că te enervezi cam prea repede? Ok, tipul a greșit, nu a fost deloc frumos gestul său. Putea să se liniștească, dar nu a făcut-o. Tu puteai să pleci de acolo fără să îl mai asculți, dar nu ai făcut-o.
Ar trebui să o lași mai moale.
„La proşti nu mă îngrozeşte prostia lor, cât mă îngrozeşte agresivitatea cu care şi-o susţin." (Mihai Enachi)
Când dai de astfel de persoane, pleacă. Nu merită să îți pierzi timpul cu cineva care se comportă așa.
Am întâlnit și eu astfel de persoane, și chiar luam în serios ceea ce spuneau. Dar până la urmă, mi-am dat seama că în timpul pe care îl consumam cu ei, aș fi putut să fac alte enșpe lucruri. Ocolesc fiecare persoană de acest gen, fără ură, fără agresiune.

| Phini a răspuns (pentru positivity):

Vezi ca ti-am raspuns mai sus, si nu tot ce zboara se mananca...
Degeaba imi zici sa il ignor si chestii de genul...
Nu ai cum sa o scoti la capat cu asta, cand vad un om ca merita si restul, il tratez ca toti ceilanti. indiferent din ce origine se trage.
Dar putini, foarte putini. dau dovada ca ar merita macar putin respect. Deci nu-mi vorbii de parca eu as fi eu cel rau. ca nu sunt o persoana violenta care isi rezolva problemele cu pumnii. Intelege si tu si bagati bine in cap un lucru, ca ciorile astea nu se vor schimba niciodata, atata timp cat ii lasam sa faca ce vor ele. acum 2 ani mama la un coleg a fost batuta in autobuz de astfel de specimene... mai iesi te rog pe afara, si o sa vezi ce se intampla cu adevarat, multumesc!

| zurick a răspuns:

E cool să fii prost de bubui în România și nu numai.Dar de ce ți-ai pierde prețiosul timp să te înfurii pe ceva ce nu merită? Lasă-i...Nu câștigi decât nervi.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Same here! Vine un puta de vreo 10-12 ani la mine cu un k/k/t de cutit si cica "Da telefonul ca te tai'' rolling on the floor. (Eram printr-un parc din sud-ul ploiestiului cu un tovaras, in miezul zilei).Din pacate pentru el era jumate cat mine si a ramas si fara cutit! rolling on the floor
Astia sunt invatati de mici sa faca tampenii si din pacate legea e de partea lor ca sunt minoritate si noi facem discriminari! Tot noi suntem aia nenorociti!

| Phini a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

rolling on the floor) Pai ce, numai ei sa ne fure?
As fi vrut sa vad faza! laughing))

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Phini):

E plin de specimene din astea pe acolo. Cersesc, fura si in cazul de fata ameninta.Sa vezi suturi ce a luat da a scapat ca din departare erau uni care se uitau cam dubios si aia aveau lejer 30 ani! Am zis totusi sa nu imi risc pielea!

| Phini a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Eu am obosit sa imi bat capul cu tara asta si cu cei ce stau in ea happy Ii ignor, dar daca e sa se ia unu de tipa mea... nu imi mai pasa cine ii tasu... ce interlop de, delaco mai e, ca ii distrug. Dar pana atunci acumulez nervi laughing abia astept sa il vad pe norocosul care castiga premiul cel mare! big grin

| deliqventa13 a răspuns:

Din fericire, nu am avut parte, dar sa stii ca e o moda sa fii cica "cool" si tupeist. Urasc fraierii care se baga in seama si se cred cineva cand de fapt ei mananca mamaliga cu branza acasa

| Phini a răspuns (pentru deliqventa13):

La intrebarea mea, sa stii ca ai voie sa te exprimii cu atare, lasa mamaliga cu branza happy dar e plin de cocalari care fac pi.da mare chipurile ca sunt tari si smecheri laughing Cand de colo iti bati pu. de ei, si iti vine sa ii iei si la bataie.

| deliqventa13 a răspuns (pentru Phini):

Eu cred ca vorbesc ca atare tongue laughing

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru Phini):

Mie imi place mamaliga cu branza laughing)))

| Phini a răspuns (pentru AnnaaaMaria):

Normal laughing)

| Phini a răspuns:

Crezi ca eu aveam chef de ala? Am plecat si in timp ce mergeam a vrut sa ma scuipe. m-a ratat, si atunci am alergat dupa el sa il bat... Dar cioara si-a luat zborul.