| sigurantaplacere a întrebat:

De ce majoritatea fetelor considera ca baietii care-si tund parul de pe picioare(doar tuns, nu epilat) sunt sexi? Mi s-a intamplat sa aud asta mai de fiecare data cand eram in pantaloni scurti.

25 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu stiu, dude. Mie imi plac aia stufosi

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca barbatii au inceput sa se transforme in femei.

| Liviu a răspuns:

Eu rad copios de oameni care se fac pe picioare, piept, burta etc.Cum ba sa fi barbat sa te epilezi acolo? Subrat, zona intima, si cam atat.Ce dracu, apa si sapunu conteaza de 10 ori mai mult decat cat par ai pe tine.Va garantez eu, orice barbat ar veni la voi, sa fie blanosu blanosilor. Daca miroase frumos, parca de drag ii faci codite.Asa ca sa nu aud pe nimeni ca obiecteaza.Personal prefer ca barbatu sa fie barbat, femeia femeie.Nu o sa ma apuc acu sa impart crema de epilat cu femeia, eu find barbat lama e sfanta pentru mine! Eu nu gasesc oameni sa imi zica mie ca e sexy epilat la barbati, ca le spuneam eu vreo3. Probabil asta e moda la 16 17 ani.

| Kaℓi a răspuns:

"De ce majoritatea fetelor considera ca..."
Nu, nu considera. Nu majoritatea.

| RAY a răspuns:

Pe bune asta considera ele sexy? eu o vad ca fiind ceva de genul metrosexual

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Metrosexual e cel care se epilează complet. Si nu doar pe picioare, ci pe tot.....organismul.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Eu nu ma epilez pe picioare de asta consider asta daca ma epilam nu consideram asta, afirmam mereu ceea ce suntem noi

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe bune? Auzi colo, sexy. rolling on the floor

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sexy? Interesant.
Acum depinde de fete happy

| Idkidk a răspuns:

Sexy win this date. laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Sincer, e mai ok fara par pe piept si spate. Eu cand am par pe piept, fac si cateva cosuri (nu stiu daca e normal totusi). INSA sa-ti tunzi parul de pe picioare si maini, absolut grotesc si nebarbatesc!

| raluk27 a răspuns:

Acum depinde... Daca ai pe picioare Padurea Neagra, cred ca mai merge tuns. Nu epilat complet, doar puțin defrișat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cele care au pana in 18 ani zic asta. Cel putin alea care le-am auzit eu atat aveau. Multe fete peste 20 ani cand vad pe unul care nu are par deloc, cam rad de el. Ori esti femeie ori esti barbat.

| sigurantaplacere explică (pentru UnBroken2016):

Citeste iar intrebarea."care nu are par deloc"...

| pufulescu a răspuns:

Pentru ca ideea asta li s-a bagat in cap de catre formatorii de opinie actuali. Pentru alte generatii a fi paros era un semn de virilitate, acum nu mai e valabil acest lucru. Oricum avand in vedere moda masculina de azi nu stiu ce trasatura ar mai putea constitui un semn fizic de virilitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce-s fete? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pensat,epilat(sau tuns), tuns parul de pe piept, dat cu ruj ca doar mno, asa ca bajetii, mnoooo, nu e nimic gay in asta.Nu e ca si cum s-ar asemana cu femeile din ce in ce mai mult, mno, imposibil.Sunt foarte destepte acele fete, dua, scumpele tati sad

| sigurantaplacere explică (pentru anonim_4396):

Inca putin si bagam subiectul la "casatorii intre gay"...ce om

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat sa spui ca e important ca unghiutele sa fie date cu lac protector si parul cu jumate din depozitul unei fabrici de produse de coafat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

laughing)) Da, greseala mea, acum baietii stau mai mult in fata oglinzii sa isi faca parul, decat stau fetele.Ai vazut cum se imbraca mai nou,cu camasuta din aia lunga, zici ca-i fustita (sau era tricou, sau era altceva, nu mai stiu, fiindca nu s adeptul "modei" asteia)? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sigurantaplacere):

Nu am vrut sa te jignesc,scuze daca ti-am creat vreo stare aiurea, dar, nu mi se pare barbatesc sa faci chestii de astea (pentru ca sigur nu e), daca moda se schimba si e tampita, nu trebuie sa o urmezi. just saying.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vazut si in camasuta din aia. Dar de cei cu bluza cu decolteu in V si cu parul de pe piept ras ce zici? Aaaa da, si totul sa fie cat mai roz cu putinta. Grotesc! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Imi vine sa-i bat,sa nu mai fie asa aroganti, ii urasc, da nu au nimic in cap oricum, se cred zei. Daca acum e asa, peste 10 ani, cine stie ce handicapati o sa mai apara sad

| sigurantaplacere explică:

Pai fratilor,eu fac treaba asta in primul rand pentru ca imi place mie cum arat,ma face sa ma simt bine,ingrijit.
Nu stiu ce cred altii despre mine, dar incerc sa inteleg putin fetele alea...
Metrosexual, gay, etc, va auziti?laughingAm cerut raspuns la o simpla intrebare, nu comentarii care bat campii.
Multumesc!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru sigurantaplacere):

Te-ai uitat atent in oglinda,? Daca n-ai facut-o n-ar strica. Nu ai cumva trasaturile specifice ale unui "fetit(z)u? laughing