| alex_8519 a întrebat:

De ce majoritatea spun ca sexul oral este ceva scarbos daca nici macar nu au incercat?

6 răspunsuri:
| AlleyChann a răspuns:

Asta e si problema, vorbesc fara experienta.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Inhibitii+ca daca o fata are o experienta neplacuta cu un dobitoc nespalat, sa fii sigur ca ea nu va mai incerca a doua oara. Acelasi lucru se aplica si baietilor.

| angela111 a răspuns:

In mare parte cred ca toti au incercat dar multi nu vor sa recunoasca. Problema la romani (si nu numai romanii) este ca inca traim dupa principii vechi si sexul oral este considerat tabu.

| Fit3r0 a răspuns:

Treaba sta altfel... nu exista persoana caruia sa nu ii placa, exista doar persoane carora le e jena sa o spuna tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam acelasi lucru cu fetele virgine care zic ca vor sa ramana pana la casatorie, tipii incuiati la minte virgini care pretind ca o fata este t***a daca are peste 2 parteneri sexuali si tot soiul de persoane de genul. Nu e vina lor. Societatea nu a fost suficient de dura cu ei incat sa le deschida ochii. Sexul oral majoritatea spun ca este ceva din categoria lucrurilor rele. Aceiasi majoritate care injura, barfeste 99% din timp, eticheteaza si multe altele.

Parerea mea este ca fiecare face ce vrea cu viata lui. Atata timp cat tu te simti bine facand/ facanduti-se sex oral nu te uita in gura oamenilor care zic ca " e un lucru scarbos". Tu ai simtit o senzatie pe care ei nu o vor avea niciodata.

O zi frumoasa!

| CherryLove a răspuns:

In primul rand multi vorbesc in nestiinta si dupa auzite. Spre exemplu multe glume urate referitoare la sexul oral neigienic oferit unui barbat sau unei femei au contribuit la formarea unei idei gresite despre sexul oral. Adesea repulsia fata de sex oral se naste si din experiente neplacute cu persoane care au abuzat de naivitatea persoanelor in cauza, dar si din cauza unor vorbe rautacioase din partea fetelor in special a baietilor (adesea in urma despartirilor ) menite sa defaimeze sau sa creeze repulsie si scarba unor cunoscuti fata de o persoana cu care au avut ei aceasta experienta dar nu in ultimul rand si din cauza unor boli la nivelul organului sexual de care partenerul nu a luat la cunostinta si a pus-o pe seama lipsei de igiena.