| Tanita_2385 a întrebat:

De ce nimeni nu ma placecryingsad...si toti cu, care am fost pana acum m-au facut sa sufarcrying

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Acest lucru poate avea mai multe motive. Eu as putea sa-ti spun cum "sa te faci mai placuta". Trebuia sa pastrezi o aura de mister, nu iti spune toate secretele unui baiat, lasa`l sa se intrebe, sa fie curios sa te descopere. Nu te arata geloasa, orice ar face el, daca vezi ca vrea sa te faca geloasa, treteaza-l cu nonsalanta.
Nu fii tot timpul disponibila sa te vezi cu el, sa vorbesti la telefon. Poate ca ai observat si tu, persoanele pe care le vezi cel mai rar online, cu acelea vrei sa vorbesti mai mult. Sau cand cineva nu-ti raspunde la telefon, chiar daca tu ai sunat fara vreun motiv important, parca vrei tot mai mult sa il suni.
O fata sociabila si cu prieten este mult mai dorita de alti baieti decat una care sta intr-un colt cu cea mai buna prietena si acre e single. Bineinteles, daca esti mai sociabila, nu poate trece mult timp pana iti vei face pretentii.
Si doar ca sa te asiguri ca nu vei suferii in urma unei relatii (asta ti-o spun din propria experienta, nu stiu daca iti convine acest fel de a fi, dar pe mine m-a ajutat enorm): Pari cat mai inabordabila, cu capul sus, gandeste-te ca meriti tot timpul mai mult, daca crezi ca restul fetelor au pretentii prea mari de la baieti, sa se poarte si frumos sa fie si sexy si sa arate cine-stie-cat-de-frumos, tu sa ai pretentii si mai mari!
Fii mai nesimtita sau tupeista, nu insistenta, cu altii pe care nu-i placi, sau cu care nu ai intentii.
Ai rabdare si nu cauta un prieten, pentru ca atunci cand te astepti cel mai putin, atunci iti va iesi in cale!

Succes si daca mai vrrei sa vorbim despre baieti, relatii, sau prietenii, crede-ma, la capitolul asta am resurse inepuizabile de vorbithappy : emo_emoticon14.

Fii optimistawinking. Pupici!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,eu nu cred ca nimeni nu te place, asta crezi tu, cine stie poate t eplace cine nu iti dai tu seama.Sigur nu ai intalnit persoana potrivita de aceea esti dezamagita.
Cei cu care ai fost te-au facut sa suferi, dar nu inseamna ca toti sunt la fel si ca toti vor doar sa isi bata joc.Nu fi trista, incearca sa te distrezi, sa nu te mai gandesti cu pesimist.
Si sa iti spun un lucru...fiecare persoana e iubita de cineva mai mult sau mai putin,dar poate nu ne dam noi seama uneori si luam alegeri gresite.
Fi optimista, fa ceea ce iti place, fa cunostiinta cu alti baieti si iti vei reveni.

| Ana_6509 a răspuns:

Nu-i cazul să disperi, nu uita că lucrurile bune vin dacă le-aştepţi. O să-şi facă apariţia la un moment dat in viaţa ta acea persoana care va şti să te aprecieze şi te va iubi.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Asa sunt toti dragawinking
Rar gasesti unu` mai cuminte si mai bun!

| SaSune a răspuns:

Asta gandesc si eu uneori...si uneori imi vine sa ma dau cu capul de pereti dar, ma gandesc ca odata si odata, voi gasi si eu pe cineva...big grin