| LexuDeea a întrebat:

De ce noi fetele ne dorim sa ramanem virgine? Iar baietii de abia asteapta sa scape? vreau raspunsuri

14 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca nu esti virgina, atunci baietii te considera tarfa. bine ca ei nu sunt considerati caini in calduri ca nu mai sunt virgini de atata timp!

Deci, de aceea - din cauza lor de obicei apar aceste probleme aiurea... tocmai ei le cauzeaza!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Cineva e sexist aici. sa dai doar vina pe baieti laughing. nimeni nu le obliga pe alea sa le pese de ce zic niste frustrati sexuali. stii tu?

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai, majoritatea baietilor asa sunt. Nu ma refer la exceptii, sau la cei care totusi isi mai folosesc creierul.
Din moment ce tu ti-l folosesti, sper ca nu mai e nevoie sa spun ca nu ma refer la tine. Considera-te exclus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Stai linistita ca nici nu ma simteam. eu de fel spun ca fetele sunt ori mature cat cimpanzeii ori materialiste, dar zic mereu "majoritatea" pentru ca stiu ca e asa, chiar daca nu am intalnit multe care sa intre in acea parte minuscula de " normale, matture" etc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Din cauza societatii bolnave in care traim fetele sunt obsedate de virginitate

| LaLaura a răspuns:

Poate ca baietii doresc sa experimenteze mai mult, ei se maturizeaza sexual si mai devreme, dar observ ca si fetele doresc sa experimenteze mult mai devreme decat ca inainte.
Si am mai fi si ca pe fete le doare, si asta cred ca e un hop la care multe fete se gandesc inainte de a face acest pas, plus ca noi fetele dorim stabilitate si suntem mai sentimentale si nu renuntam asa usor la virginitate ( ne este frica de schimbare sau asteptam persoana potrivita noua si sa fim destul de pregatite - cel putin asta a fost la mine).

| RAY a răspuns:

Raspunsul trebuie sal fi aflat la ora de biologie, masculul in general este creat ca sa se reproduca devreme pentru ca sa i se mareasca sansele sa aiba urmasi in scimb femela are sanse mari sa aiba urmasi asta nu ar fi o problema,problema e ca urmasi aia trebuie sa-i creasca cumva de aia alege un mascul demn de ea, bine asa trebuie sa fie biologic vb dar multe fete isi pierd virginitatea devreme din cauza societati, barbatiilor perversi etc
faza cu maturizarea, fetele se maturiseaza primele sexual si fizic, barbati mai tarziu, din nou explicatia este ca stramosele nostre isi incepeau viata sexuala la 15, 16 ani iar la 40 cam mureau, masculi se maturiseaza mai greu abia pe la 17, 18 ani, iar mental diferenta e si mai mare intre sexe, asta si pentru ca in regnul animal virginitatea e un premiu pentru acel mascul care detine cate mai multe premi de astea, masculi asteapta sasi dovedeasca barbatia in fata altora simplu, una e sa spui ca baiat am avut x fete, alta e ca fata am avut x baieti

| Doub a răspuns:

Pentru ca noi tinem la puritatea si demnitatea noastra si vrem sa o oferim decat persoanei iubitei. Mno, asa e la mine.

| Alcyon a răspuns:

Fiindca in cazul femeilor, viata sexuala vine la pachet cu multe probleme: sarcini nedorite, infectii, afectiuni ginecologice. Baietii sunt scutiti de batai de cap, pentru ca sunt altfel construiti.

| Ibrahimovic a răspuns:

Vad in majoritatea raspunsurilor ca multi generalizeaza, in sensul ca spun ca si fetele isi incep viata sexuala in ziua de azi foarte devreme. Foarte adevarat, insa nu toate. Sunt inca fete care sunt virgine la 18 ani si nici macar nu le trece prin gand sa faca acest pas, desi au un iubit, o relatie si asa mai departe. Si respect pentru acele fete.

Cat despre baieti, ce pot sa spun. Asa ne este felul. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua de azi e minune daca un baiat sau o fata mai e virgin/a in primul an de liceu, asa ca faza "noi fetele" a fost odata.

Răspuns utilizator avertizat
| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Nu chiar si fetele din ziua de azi, isi pierd virginitatea de la 13 ani.dar unele fete sunt mai timide,mai speriate si nu doresc sa isi piarda virginitatea cu oricine,oricand caci virginitatea nu ti-o mai da nimeni inapoi,si poate ele vor sa si-o piarda cu persoana iubita nu cu oricine asa,iar baietii nu au probleme in legatura cu asta,nu prea le pasa lor ca sunt sau nu virginii, si baietii nu pot avea probleme ca pot ramane insarcinatii asa cum unele fete au problema aceasta, pentru baietii e o aventura, doua, trei si gata nu ii afecteaza cu nimic, atat.