| Zinv a întrebat:

De ce nu avem Educatie sexuala in scoala?

11 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

De iresponsabili ce sunt unii, din păcate. In loc de religie sau alte materii de tot rahatul, asta ar trebui sa se introducă urgent.

| ania a răspuns:

Eu le fac educatie sexuala la copiii mei nu am nevoie sa le faca scoala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din aceeași cauză pentru care avem educație religioasă în școală. Anacronism.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că să nu deveniți ca mine rolling on the floor

| vasile2222 a răspuns:

Din cauza religiei.

| AdeLeu a răspuns:

Suntem in urma cu zeci de ani cu mai toate chestiile. Iar pe partea asta, suntem praf. Majoritatea adulților habar n-au de viața lor, sexul e un tabu la noi, noi pupam moastele și mai bine ii învațăm la școala sa se roage la icoane decât sa învețe cum sa folosească prezervativul. La noi dacă aud unii comuniști de educație sexualitate cred ca le pun filme porno și ajung copiii nimfomani…. sa fim serioși Asta e boala României, prostia.

| CristianPetre2002 a răspuns:

Deoarece si pentru ca inapti mintalii

| yungandreigawd a răspuns:

De inapti ce suntem.

| teodoraplm a răspuns:

Deoarece avem parinti/profesori comunisti

| darrio2007 a răspuns (pentru teodoraplm):

Parintii tai nu sunt comunisti?