| anonim_4396 a întrebat:

De ce o femeie măritată și-ar scoate verigheta atunci când pleacă din orașul în care locuiește, ca apoi, când revine, să și-o pună la loc, pe deget?
Lă bărbați am întâlnit asta dar la femei e mai neobișnuit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Cu siguranță, dacă face acest lucru în mod repetat, este clar că este "aventurieră ", este dornică de distracție și aventuri 'sezoniere ', nu este o persoană serioasă, loială, cinstită și cu siguranță nu îi este fidelă soțului, este cel mai probabil o persoană adulterină.
Își pune, evident acel inel la loc pe deget doar "de nevoie", pentru soț!

Procedează la fel precum acei bărbații infideli.

Sau, o ultima variantă, este aceea că dorește să resimtă 'libertatea' de dinainte de căsătoria cu acel soț, putând face acest lucru, evident doar când este plecată din acel oraș.
Acest lucru, însemnând totodată că regretă căsătoria cu acel bărbat.

Aș miza totuși pe prima variantă.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca din acelasi motiv ca si barbatii, ca sa agate cu usurinta un alt barbat, pentru sex sau flirtat, ori pentru o seara de baut afara.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Sau o altă femeie, după caz.

| relian a răspuns:

Iara cu intrebarea ta cu lesbience laughing sigur ai pus iar intrebarea asta cu gandul ca unia or sa raspunda ca s-a dus cu una laughing nu cu unu.
Deci pana la urma tu esti lesbianca? Poti sa spui ca oricum pe aici nu te stie nimeni.
Deci tu ai o relatie cu o femeie maritata, asta e, se mai intampla.Tu de cati ani ziceai ca ai 29 parca si tiai tras iubita de 35 sau 40 de ani.
Asa si cei rau in asta? Ca isi scoate aia inelu cand vine la tine, pai daca te deranjeaza spune-i ei direct laughing ce nu ai curaj? Da mie adresa unde sa-i scriu si ii spun eu sa lase inelu pe deget

| Hammurabi a răspuns:

Presupun că își scoate verigheta, din acelaș motiv pentru care pescarul își pune momeala în cârlig.
Că poate îi pică ceva... laughing

| EcceHomo a răspuns:

În orașul în care locuiește, probabil, nu are salon de masaj. Ajungând în alt oraș, sistemul limfatic poate fi pus în funcțiune cu ajutorul masajului. Astfel degetele se dezumflă, iar verigheta ii poate cădea de pe deget. Cine ar risca sa își piardă verigheta? Este simbolul iubirii. happy

| Hammurabi a răspuns (pentru EcceHomo):

Ești periculoasă.
Aproape mi-au dat lacrimile citind ce ai scris și gândindu-mă cât de ticălos sunt eu, cu ce am scris mai sus. Dar apucasem să postez.

| EcceHomo a răspuns (pentru Hammurabi):

Neah, doar știu cum stă treaba cu limfa.winking

| pixelbundle a răspuns:

In majoritatea cazurilor, pentru barbati si femei gestul arata dorinta de a se prezenta diferit si foarte probabil disponibilitatea de a cunoaste alte persoane.

Insa o femeie maritata ( mai putin probabil un barbat ) va trece rar de etapa de flirt.

Tipic ea va avea o aventura cu cineva cunoscut (mai ales daca este trecuta de o anumita varsta) si va face asta cat mai discret cu putinta ( insa deseori cu o pasiune pe care nu o gaseste in cuplu).

Situatia mentionata de tine este foarte rara... se intampla insa in casatorii din interes.

| Csaba2001 a răspuns:

Poate a incercat sa o duca la amanet si i-au oferit prea putin.