| RAY a întrebat:

De ce sa fii fidel unei singure fete?
Argumente pro si contra

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asta e definitia iubirii.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asta e definitia iubiri noastre, zici tu, nu stiam, dar eu te mai compar cu altele, tu nu ma comparari cu nici unu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ma faci sa regret ca-ti raspund la intrebari.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce compliment frumos, draga esti libera sa nu imi raspunzi nu te obliga nimeni sa raspunzi, dar nu ma lua cu vrajeli gen asta e definitia iubiri

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nici tu nu ma lua cu flirturi idioate

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cine filtreaza fata cu tine, ce visezi acolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mhm.Cum spui tu.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa vorbesc eu cu fetele pe TPU

40 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca cat timp o iubesti, nu vei intalni alta care sa i se ridice macar pana la glezna.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Wow ce frumos

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Stii ce e culmea, ca nu e frumos, o sa ti se intample si o sa te mire.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Nu o mi se intample nimic, for my love ist dead

| Brigaela a răspuns (pentru RAY):

Sigur, daca te opui, nu ti se va intampla, desi nici asta nu se stie.
Uite, o poveste care iar va fi considerata prea intima: cand l-am cunoscut, sotul meu venea dupa o mare dezamagire in dragoste. In primele luni imi spunea: noi o sa fi doar prieteni, eu nu mai pot iubi niciodata, am iubit-o cat pentru o mie de vieti, am suferit cat pentru toata viata, nu mai am incredere in iubire. Daca te indragostesti de mine, a doua zi nu mai mai vezi.
Dupa mai putin de un an de prietenie imi facea primele declaratii de dragoste. Azi sunt iubirea vietii lui.

| RAY explică (pentru Brigaela):

Te cred, dar sincer eu numai imi doresc asa ceva in viata mea, ma bucur pentru tine dar eu nu cred in fidelitatea fetelor, asta e, fiecare crede ce doreste, o data credeam s-a dus vremea aia

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Contra:La inceput de "cariera" sa zicem 16-17 ani e bine sa experimentezi cat mai mult,mai ales daca ai un aspect fizic care te avantajaza.
E ok sa stai cu cat mai multe fete,dar nu prea mult ca apoi prinzi drag de ele.
Unele asta merita.
Daca se iveste printre ele o fata ok,poti sa ai o relatie cu ea si sa-i fi fidel.
Repet,daca fata e ok si consideri ca merita.
Daca nu, iti faci treaba cu ea si pa.
Pana la urma doar o viata ai.
Probabil vor veni unele tipe cu diverse argumente, dar ele au sigur imprimata in gene mentalitatea bunicilor lor care veneau din armata si curtau o fata si cu ea ramaneau toata viata.
Cei drept, erau si alte fete pe atunci.
Pro:Ajungi la o varsta cand ti se ia de umblat si tot ce tine de asta, sa zicem 28-29 de ani.
Atunci o sa vrei o fata calumea chiar daca ai avut sau nu experiente anteriore.
Si evindent ca daca o gasesti o sa-i fi fidel.
Acum difera de fiecare care e liber sa faca ce vrea in privinta asta!

| RAY explică (pentru ROB3RT89):

Man nu sunt de acord sa isi bati de o fata pentru sex

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Daca nu e o fata ok, nu are rost sa mai detaliez si sa-i zic pe nume, o sa te lase ea.
Am specificat de care gen de fete!

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca o iubesti (in cazul in care ai o relatie serioasa)

| RAY explică (pentru Freya1):

Dar sunt atatea fete frumoase, de ce sa fi fidel la una singura?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Deoarece atunci cand intervine sentimentul de iubire pe restul le consideri frumoase si atat. Ceia ce conteaza pentru tine e ceia ce ai tu acasa unde ai investit sentimente, amintiri, momente frumoase, incredere si nu vrei sa pierzi toate astea doar pentru ca x sau y e frumoasa si vrei sa petreci o noapte cu ea.
Repet asta in caz ca o mai iubesti daca nu mai sunt sentimente sti si tu ca nah indiferent ca esti fata sau baiat chiar daca nu e corect posibil sa inseli si oricum va despartiti dar privind partea frumoasa...

| RAY explică (pentru Freya1):

Tu ai fost fidela mereu? sincer

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Am fost inselata si cu toate astea am fost fidela timp de multi ani de zile pana iubirea a trecut si relata s-a rupt si adevarul este ca am avut pe cineva aproape care sa compenseze oarecum lipsa

| RAY explică (pentru Freya1):

Dar de ce ai fost fidela? ce rost are sa fi fidel la o singura persoana?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Asta este o relatie.Din respect, din iubire reciproca, pentru ca nu vrei sa ranesti, pentru ca nici tie nu ti-ar placea sa iti faca asta..."Pentru ca iubire" big grin

| RAY explică (pentru Freya1):

Te a ametit tare iubirea naty

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Praf m-a facut laughing

| RAY explică (pentru Freya1):

Cand te mariti sa nu ma uiti ametito

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nuuu oricum poate ma marit pe la Arad sau Timisoara si asa vin mai aproape de tine

| RAY explică (pentru Freya1):

Frumos o sa ne imbatam impreuna

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu mai consum alcool dar de dragul tau fac o cinste

| sofisis a răspuns:

Pentru ca asa ar fi normal sa simti. Cand iubesti cu adevarat, nu iti mai sta capul la alte persoane. Nu mai simti nevoia de a experimenta.

| RAY explică (pentru sofisis):

Deci barbati hot numai te atrag?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Nu. Pot aprecia un barbat ca fiind aratos sau nu, dar nu ma mai vad facand ceva cu vreunu. Adica nu ma mai intereseaza din punct de vedere sexual sau afectiv.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca vrei ca si ea sa iti fie tie,ca doare sa fi tradat,ca ea merita sa-i fi fidel ( in caz ca merita),ca a ramas langa tine cand toti plecau,ca nu vrei sa o ranesti si vrei sa o privesti la fel in ochi,fara sa te prefaci ca si cum nu ai tradat-o.
Ideea e sa gasesti o femeie care merita.
Daca nu poti sa gasesti, nu are rost sa dai sperante aiurea unor tipe cu care vrei sa te culci doar.E mai bine pentru amandoi sa cadeti de comun acord sa va folositi unul de altul pentru o perioada.
Mai sunt cazuri in care se inseala din prostie,cand esti prea beat,drogat,stai prost cu autocontrolul si cand esti treaz,iar cand esti beat nu mai zic si se intampla sa fie o tipa care arata bine si trage de tine,etc.
Zic ca nu de fiecare data o faci tu si esti constient de asta,poti sa tradezi si sa fi oarecum constient,doar intr-o masura,in mare parte sa fi sub influenta altor chestii.
Sa nu se inteleaga de aici ca eu sponsorizez asa ceva, nu o fac absolut deloc,dar suntem oameni si gresim.
Oricum, in putine cazuri ( cred ) aia care inseala o fac din prostie si nu din alegere.
Sa tradezi ( constient ) inseamna sa alegi sa infingi cutitul in inima celui / celei ce te iubeste,sa arunci pe jos incredere, trecutul,respectul si orice sentiment frumos o sa fie inlocuit,o sa apara neincredere si de acolo o sa plece mai multe,iubirea nu o sa mai fie la fel,nimc nu o sa mai fie la fel in majoritatea cazurilor,exclud cazurile in care cei doi lureaza sa refaca relatia, dar si acolo e destul de greu.
Poate pentru altii nu inseamna nimc tradarea, dar daca esti cu o persoana pentru care inseamna ceva, respecta asta si nu o insela, daca nu poti, desparte-te si gaseste-ti pe cineva cu care sa te arzi si atat.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

De asta am si dat fundita la acel raspuns, definitia iubiri este fidelitatea, monogamia sexuala sa spun asa, uite vezi de ce nu caut o relatie pentru ca eu caut sex si nu-mi place sa imi bat joc de cineva ca stiu cum e, ai mare dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| CristianCristian99 a răspuns:

Pro deoarece ai o iubire din povesti oarba
Argument contra deoarece fetele au relatii poligame, chiar daca esti intr-o relatie relatie ea va avea o rezerva si te poate inlocui cand tie lumea Mai draga.

Fidel e ok sa fi dar sa te concentrezi doar pe o singura fata poti sa sfarsesti dupa singur luni de Pana iti revi

| Kiitra a răspuns:

Daca nu esti o sa te simti "murdar" o sa stai cu frica sa nu te prinda si o poti pierde. Daca esti fidel, duci o viata linistita, nu risti sa o pierzi, daca o iubesti o sa insemne totul pentru tine si o sa simti "raiul". Daca o iubesti si o inseli, iubirea dispare impreuna cu fata care te iubeste.

| RAY explică (pentru Kiitra):

Dispare apare alta ca mai sunt