| Rose_2860 a întrebat:

De ce sa le permitem atat de multe barbatilor? De ce sa acceptam mai orice din partea lor si sa gasim scuze "ca's barbati si ca asa sunt ei"? Iertam minciuna si alte lucruri care ne deranjeaza doar pentru simplul fapt ca sunt barbati si asa e natura lor? Si mai degraba ne invinuim pe noi si trecem peste. De ce in Romania barbatii mitocani sunt preferati de femei?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat. Numai un grup mic de femei, cele mai prostute, mai gasculite accepta barbati mitocani. In general, femeile din Romania sunt pretentioase in alegerea barbatilor si majoritatea barbatilor din Romania sunt bine educati, manierati si respectuosi. Sigur, exista si uscaturi, dar in general nu au partenra.

| monyk a răspuns:

BUna, de ce? Asta ma intreb si eu, dar uite care e raspunsul:pentru ca ii iubim prea mult si le permitem asta.Am avut si eu parte de un asa baiat, care ma mintea, ma insela, mereu il iertam si tot eu am fost cea parasitasad, asta e invatare de minte, ca nu tot ce zboara se mananca, si noi ar trebui sa ne punem piciorul in prga si sa nu ne lasam chiar asa in fata lor, oricat i-am iubi, nu trebuie sa le permitem sa se poarte asa, de ce sa nu fie ei in locul nostru? Bine ca nu toti sunt asa, dar oricum o mareeee parte sunt asa, ei gresesc si tot noi iertam, suferim, plangem si punem suflet de numa.De obice femeile iarta si accepta partenerul de langa ea poate pentru ca il iubeste prea mult, poate are speranta ca se va schimba, lucru care nu prea il obtine, poate ii e teama sa traiasca fara el, dar cu asa persoane mai bine singura!

| Flav a răspuns:

Asa e. Si eu zic mereu: femeia tot femeie ramane!

| xibalba a răspuns:

Pentru ca barbatii mitocani inspira incredere in ei insisi, exprima duritate, vulgaritate si acesti barbati manifesta o "vraja" asupra femeilor. Dintre un tip timid si cuminte si unul mai "al dracu" femeia o sa il prefera pe ala mai "intepat". Nu e vorba de toate femeile, dar sunt destule. Si cand intervine atractia asta... femeile se indragostesc, iar barbatii continua cu mitocaniile. Atunci intervine "ee, asa e el". Pai nu, asa a fost intotdeauna. Niciodata nu cred ca e prea tarziu sa pui punct unei relatii nefericite si fiecare femeie are dreptul sa duca o viata decenta si sa fie respectata de partenerul de viata.

| anad a răspuns:

Nu neg ca ar exista si astfel de femei care accepta si iarta orice (cu mentalitati si suflete de sclave ) dar sunt tot mai putine. Multe femei, mai ales tinere, au cat de cat independenta financiara si nu mai accepta asa ceva. Ba, am vazut familii si cupluri in care barbatul accepta orice din partea femeii!

| AldanaBlue a răspuns:

Daca isi dau seama ca merge figura cu tine, si le permiti orice, o vor repeta. La prima abatere isi vor cere scuze, poate vor si plange...si daca iubesti ierti, nu? Apoi o vor face iar peste ceva timp. Am trecut si prin asa ceva o data, si de atunci nu mai accept nimic.
Cand incepi sa cunosti un om, cu siguranta ii vei cunoaste si punctele slabe. Acolo ataca toti, in "calcaiul lui Ahile".
Urasc minciuna si ii urasc pe cei care inseala. Daca ai facut asta, cu mine ai terminat-o (minciunici mai nevinovate iert). In rest, accept iesiri la o bere, intarzieri...etc apoi fac urat, apoi imi trece, dar niciodata nu voi accepta sa ma insele sau sa ma minta in ultimul hal. Nu ma inseala pentru ca ma iubeste si il iubesc si suntem alaturi unul de altul in orice. E constient ca daca ma inseala s-a terminat totul. Nu-l voi ierta niciodata.

| yoooo1990 a răspuns:

Pai nu stiu! Dar voi femeile de ce fceti la fel fata de noi? Si noi ca prostii stam si iertam totul! Nu numai noi facem greseli si prostii, sau greseli cu buna intentie.Si noi barbatii dar si voi femeile, facem toti la fel.Noi suntem dispusi sa iertam chiar si daca nea inselat odata, ca iubirea ii mare doar. Dar voi puteti face acest lucru? Indiferent de contextul in care a avut loc infidelitatea!

| crizantema a răspuns:

Mda...acelasi lucru ma intrebam si eu:de ce unele femei permit si accepta acest lucu.Si singurul lucru pe care mi-l pot raspunde este: cum n-i tinem, asa-i avem. Logic nu? Acelasi lucru merge si in cazul nostru, ca doar nu suntem chiar usa de biserica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu accept si nu iert nmic, sa-i ierte popa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa-i faci? Asa-i femeia, nu o schimbi si gata. Cred ca desi stie ce alege, ii place sa suferehee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce te referi.
Eu ii permit iubitului orice.
Dar daca vreodata s-ar razgandi si nu m-ar mai vrea, ii cer doar sa imi spuna, pentru ca il iubesc o sa ii dau libertate deplina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi permite sotia cate o iesire, mai stau pe TPU, am facut o data prostia si am iesit din bucatarie...sad sa vezi atunci ce scandal a iesit rolling eyes. Totusi cred ca-mi permite prea multe...ieri am baut o bere din bani mei, da sa nu-i spuneti :-ss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iertam nimic, numai ca suntem mult mai inteligente si ne facem ca nu am observat nimic.Numai ca viata este foarte scurta si plina de lucruri oribile (boli, saracie, violenta)de aceea ar trebui sa fim destul de maturi si sa stim sa convietuim in liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iertam nimic,numai ca suntem mult mai inteligente si ne facem ca nu am observat nimic.Numai ca viata este foarte scurta si plina de lucruri oribile (boli,saracie,violenta)de aceea ar trebui sa fim destul de maturi si sa stim sa convietuim in liniste.