| filipeyre a întrebat:

De ce se zice ca dupa un avort se ramane gravida foarte usor?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca asa este. Organismul simte ca apierdut o sarcina si isi doreste urgent una noua (fiindca organismul femeii este dornic sa se reproduca), asa ca va avea ovulatii multiple, neregulate, tocmai pentru a obtine cat mai curand o sarcina care sa inlocuiasca copilasul pierdut

| filipeyre explică (pentru Brigaela):

Si cat dureaza aceasta perioada?

| Brigaela a răspuns (pentru filipeyre):

Cam 6-8 luni. Dar oricum dupa avort trebuie sa folosesti prezervativ minim 6 luni, din motive dd igiena

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, intr-adevar se poate ramane f usor insarcinata!
Oricum, sexul este interzis pentru 1 luna, pana organele reproducatoare si aparatul tau genital se refac.
Sexul fiind acceptat abia dupa ce iti vien urmatorul ciclul menstrual.