| whatisthis19 a întrebat:

Am o întrebare: Dacă o fată să zicem de 13-14 ani rămâne gravidă si face avort mai poate face copii?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Depinde de la caz la caz.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la aceasta intrebare este un DA, cat se poate de categoric. chiar si in cazul in care avortul se realizeaza prin chiuretaj sau prin folosirea pompei de vid, adica prin aspiratie.
Fiindca mai nou/in ultimii ani si in Romania din ce in ce in tot mai multe cazurilor se foloseste metoda de intrerupere a sarcinii prin avort medicamentos, astfel se elimina interventia directa asupra uterului. Din acest motiv in urma acestei metode de a se produce/induce avortarea, NU se mai pot produce greselile din trecut cand printr-o chiuretare neglijenta exista posibilitatea ca uterul sa fie uneori foarte grav lezat (ranit} si astfel respectiva femeie sa ajunga in stare si situatie extrema de a nu mai putea procrea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da si normal.

| Sofer a răspuns:

Da. Mai poate.

| Crackman a răspuns:

Orice avort este un mare risc pe care femeia il face ( posibil sa nu mai nasca niciodata )

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Dacă a facut avort in siguranta DA

| Ștefaniq a răspuns:

Da

| Lorastan123 a răspuns:

Cunosc cazuri care au facut acest lucru si nu au mai avut niciodata copii

| sorinel1spaidar a răspuns:

De obicei da

| Julyjuly1998 a răspuns:

Da, dar fără acordul parintilor nu i face nimeni este mult prea mica, nu judec dar trebuia sa se protejeze