| yubitha a întrebat:

De ce sunt unii baieti gelosi?

Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Uneori pentru ca sunt mult prea posesivi iar alte ori pentru ca iubesc prea intens. gelozia este si un semn de neincredere in persoana pe care se presupune c-o plac. insa atunci cand tii foarte mult la cineva, este greu sa te stapanesti si nu mai reusesti de fiecare data sa-ti infranezi gelozia.
uneori gelozia baietilor poate fi foarte agasanta, pentru ca din cauza asta ei recurg la diverse cuvinte sau actiuni ce dezamagesc sau chiar incep sa deranjeze. happy

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care sunt si unele fete geloase, din pura prostie si neincredere in tine si in persoana de langa.

| xxdd a răspuns:

Pentru ca tin mult la fata respectiva si vor s-o aiba numai pentru ei, sa se bucure numai ei de ea, si sa-i faca pe alti baieti gelosi

| mistakeofyourlife a răspuns:

Si fetele sunt geloase. :-p de ce? Din dragoste. Cand tii foarte mult la o persoana nu ai cum sa nu devii gelos/oasa cand il/o vezi cu altcineva (mai ales daca dragostea ta nu e impartasita).

| Crina_8634 a răspuns:

Pentru ca isi iubesc foarte mult prietenele/iubitele, le este frica sa nu le piarda si nu vor sa le imparta cu nimeni.le vor doar pentru ei. Sau pur si simplu cred ca tot ce ii inconjoara le apartine.

| Dunnamite a răspuns:

De trefla!

| Dunnamite a răspuns:

Sentiment chinuitor și obsedant pe care îl provoacă în sufletul cuiva bănuiala sau certitudinea că ființa iubită îi este necredincioasă... d-aia!

@iuddavali.nu exista gelozie buna si gelozie rea!

| LittleKiss a răspuns:

Gelozia este dovada dragosteihappy cu cat un baiat e mai gelos, cu atat tine mai mult la tine :X

| gabryel a răspuns:

Pentru ca voi inselati foarte des...

| iuddavali a răspuns:

Gelozia e de 2 tipuri: gelozie bune si gelozie rea.

o sa scriu doar dspr aia rea: e atunci cand se exagereaza, cand un individ acopera sfera intimitatii celuilalt. de aici lumea generalizeaza si spune ca gelozia e rea. insa gelozia are si un sens bun. ca daca nu ne-ar pasa de partener... am fi indiferenti. asa ca e buna o doza de gelozie. insa doar o doza :)

http://stirist.com