| anonim_4396 a întrebat:

De ce un bărbat care înșală nu este judecat atât de aspru(sau deloc, ba chiar e considerat "macho"), iar o femeie care înșală este considerată curvă? Am asistat la o discuție despre acest subiect. Iubitul unei prietene o înșală constant, iar ea îi permite fără să comenteze. Mai nou a început și ea să vorbească cu un alt bărbat prin mesaje, iar iubitul ei a numit-o "curvă". Care e logica, de ce gândesc oamenii așa?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce?
1.Pentru că unui bărbat ii trebuie mult mai multe chestii să facă rost de sex decât un set de tâte și fata drăguță. Are nevoie de inteligenta. Trebuie să facă tipa să se simtă bine langa el, +multe altele. Nu zic că la o fata ii este extrem de ușor, dar cu siguranță e mult mai greu ca tip sa faci rost de sex, decât ca o femeie.
2. Pentru că este o curva, as fi înțeles să nu o numească curva daca l-ar fi lu-at pe ăla cu strap-on și i-ar fi făcut anal, dar nu cred că a făcut asta mai degrabă i-a făcut lui oral și a penetrat-o.

Diferență e între cine pe cine penetreaza.
Nu justific înșelatul lui, ar fi trebui sa se controleze.

| SasukeCS2 a răspuns:

O cheie care descuie mai multe usi este o cheie buna dar o usa care este descuiata de mai multe chei este o usa proasta.

| Dani211 a răspuns:

Asa e decat lumea si pamantu