| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele persoane care au relație la un moment dat își schimba pozele singure? Adică fata sa zic ca are poza de profil cu prietenul și poza de coperta cu ea dar prietenul ei toate pozele care și le schimba sunt poze cu el singur. Poate să i semne ceva? Sau e doar așa chestie.
Ma refer la genul acela de cuplu care postează cât de fericiți sunt împreună și după un anumit timp își schimba pozele singur sau singura dar au totuși relație afișată pe Facebook

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pozele de profil si coperta sunt ale persoanei care are profilul respectiv. E cam prostesc sa iti pui acolo o poza in care esti cu inca o persoana sau zece. Poate baiatul e un pic mai inteligent

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Nu știu. Dar azi mi-a povestit ca nu mai vorbește cu aceea fata ca a zis ca mai bine renunță decât ea sa sufere. Ce nu înțeleg de ce nu a vrut sa o lase pe ea dacă tot a înșelat-o. Nu stiu ce sa cred. Oricum e povestea lui. Dar îmi părea sincer ca o iubește... Dar dacă a renunțat dintr-o data. Imi zicea ca i-a zis ca o lasă să și facă viata sa nu aștepte după el. Adică?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica s-a plictisit de ea si cauta alta. Dar nu are nici o legatura cu facebookul. Pare genul de tip neserios care isi bate joc de fete. Nu te baga tu, genul asta de barbati trebuie ocoliti la 10 kilometri, nu sunt buni de nimic. Banuiesc ca tu ii esti amica si confidenta, dar e mai bine sa te tii departe de el.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Păi nu am eu treabă cu el, da sunt amica dar totuși nu mi se pare corect sa sufere dacă nu mai vrea să fie c ea. Eu l-am întrebat ce simte pentru actuala dacă o iubește și a zis ca încearcă dar nu se poate desparți de ea, ci așteaptă ca ea sa se despartă de el. Dar dacă el nu ii da motive... A zis ca fata i-a cerut 3 luni în care să încerce să se despartă sa fie indiferent cu ea. La început nu a vrut dar a zis că încearcă. Nu stiu sincer ce va ieși...

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suferă, stai linistita

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Mi-a spus ca el nu poate sa caute motive de ceartă asa ca un nebun și ca nu e toată ziua cu ea ca să se certe. Mi-a zis ca s-a săturat să se tot certe cu cea de 5 luni. Și nu i-a mai răspuns la mesaj. Aseară mi-a zis ca încearcă, azi ca nu poate sa caute motive. Nu mai înțeleg nimic. Oricum nu e treaba mea...

| Adry05 a răspuns:

Eh na, e cam absurd. Poate lui ii place acea poza in care era singur.
Sau lui nu-i place sa se afiseze atat de mult cu ea pe retele de socializare

| Pool77 a răspuns:

Citind raspunsurile inclusiv, prietena lui e o fraiera.
Ar trebui sa se desparta de el in secunda doi.
Punandu-ma in situatia ei, prietena mea sa vorbeasca cu unu' 5 luni in continuu si sa se si culce cu ala, avea de mult eject.
Nu stiu, se pare ca mai exista si carpe.

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Nu înțeleg? Azi mi-a povestit ca i-a zis el ei ca decât sa ii mai zica zilnic ca de ce nu renunță la ea (aia de 2 ani) a zis ca mai bine termină totul între ei. Si nu știu ce sa înțeleg. El a zis ca o iubește pe ea dar i-a zis ca mai bine renunță decât ea sa mai sufere. Habar nu am ce sa cred...

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii jocul acela cu iepuri?
Sau jocul cu pauza in relatie?
Baiatu' asta o joaca foarte bine pe actuala pe deget.
Actuala e proasta si se lasa batjocorita, se lasa folosita ca si o carpa.
Bravo lui ca poate.

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Mi-a zis aseară ca i-a zis fata cu care vb de 5 luni ca i-a cerut 3 luni în care sa încerce să se despartă de ea, și a zis ca el încearcă. A zis ca nu poate sa se despartă de ea dar dacă ea îl lasă se bucura. Si fata i-a zis ca să încerce să fie indiferent cu ea ca atunci ea sa si dea seama ca nu mai vrea sa fie c el. A zis ca încearcă dar dacă o sa fie dezamăgită ca acum ce o sa facă? Eu nu i-am zis nimic... Doar sa încerce dacă chiar vrea sa fie cu ea. A zis ca încearcă. Sincer nu știu. Oricum e problema lor. Si prietena lui nu știe de ea. Adica a aflat odată ca fata i-a trimis lui poza pe Facebook și a văzut ca era ea pe Facebook lui și i-a dat block. S mi-a zis ca a deblocato dar nu a mai adăugato la prieteni ca să are parola lui. Nu știu ce e acolo. La început mi-a zis ca nu poate, ca și dacă vrea și dupa a zis ca încearcă. Fata l-a întrebat ca daca o iubește pe actuala și a zis ca încearcă. Sincer nu știu. Se descurca ei..Eu îl ascult ca îmi e amic dar nu înțeleg dacă o iubește pe ea (cu care vb de 5 luni) de ce ii e asa greu.el știe ce și cum.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e greu deloc, nu vrea sa renunta la doua gauri, daca stii ce zic

| anonim_4396 explică (pentru Pool77):

Da, știu ce vrei sa zici. Dae din câte am înțeles s-a certat cu ceea care vorbește de 5 luni... Si nu i-a mai răspuns... În fine. Is not my business

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de cine vorbim. Daca sunt 2 copii, da, posibil sa insemne ca ceva nu mai merge bine. Daca sunt 2 persoane mature nu prea are relevanta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi de exemplu ea sa aibă 21 de ani și el 30. Si ea sa si pună poza cu el profil și la perete singura. Sau își mai schimbă singura și el orice poza cu el singur. Nici o poza cu ea etichetata deși înainte sa fii pus zilnic de exemplu. Si pe Facebook sa aibă relația dar nimic etichetat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Întreb deoarece cunosc un caz care 2 persoane au relație de 2 ani și ea are 21 de ani și el 30 și de 5 luni el vorbește cu altcineva și pozele și le pune singur și încă e cu ea, dar ea își pune poza cu el sau singura depinde. Si mi se pare dubioasă treaba pentru ca el posta zilnic cu ea cât de mult o iubește. Dar el vorbește de ceva vreme cam 5 luni cu altcineva. Dar nu înțeleg treaba cu facebookul și chestia e ca el continuă să vorbească cu alta zilnic. Îl cunosc pe tip și mi-a povestit ca a fost de dimineață la ea de Ajun sa o vadă pe ceea cu care vorbește, de Revelion. Normal Crăciunul și Revelionul si l-ai petrecut împreună cu prietena lui. Nu stiu ce sa zic. El zice ca o iubește pe ceea cu care vorbește de 5 luni și nu vrea sa renunțe la ea. Mi-a zis zis demulte ori ca ea a vrut să plece dar el nu a lăsat-o. Nu prea am înțeles. Eu nu știu ce sfat sa ii dau.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai daca ți-a zis ca o iubeste pe cea cu care vorbeste de 5 luni, ar fi mai bine sa se desparta de prietenia lui(aia de 2 ani). Oricum ai zis ca deja s-a distantat de ea(nu mai pune poze cu ea, e mai rece ca înainte )

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi nu mai pune poza cu ea, dar de vorbit nu știu. Zilnic vorbește cu ea de 5 luni. I-am zis cq de ce nu o lasă, ce îl leagă asa tare de ea, a zis ceva de taicaso și mama ei ca nu sta cu ea și nu mai știu ce. De iubit nu știu dacă o mai iubește. Ca daca o iubea nu vorbea 5 luni cu aceea. Nu stiu. El zice ca nu e asa ușor și ca fata să lase totul de la sine. De multe ori fata a zis ca pleacă și ca îl lasă să își facă viata alături de ea și el nu vroia. Ca își dorește să fie cu ea. Apăi nu știu ce sa cred. Mia povestit ca i-a zis fata i-a zis de fostul ei iubit și l-a cam deranjat. De ce nu știu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Se ceartă zilnic ca uneori fata îl mai presează și ii zice ca doar de aia vorbește cu el ca să se culce cu ea. S-au culcat acum 3 luni și ea crede că de aia vorbește cu ea. Încă ia și zis ca lui ii convine asa sa o aibă și pe ea și pe prietena lui și el s-a supărat. În fine nu știu. El zice ca o iubește și ca nu vrea sa renunțe la ea. Dar ea uneori pune presiune pe el.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci tipul a inselat-o pe prietena lui cu aia cu care vorbea de 5 luni?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa se pare. Nu știu. El zice ca o iubește dar nu știu. Nu prea îl cred. Deși mi-e prieten. Nu stiu ce sa zic. Oricum nu mă bag. Dar eram asa... Umpic curioasă

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O iubeste si o inseala? Halal iubire.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi îmi zice ca iubește pe ceea care vb de 5 luni. Pe prietena lui nu știu dacă îl întreb zice ca tine la ea. Apăi eu nu știu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cuplurile normale si fericite nici nu se etaleaza oricum pe Facebook.
Cele mai penibile sunt acelea care isi pun selfie-uri bolnave la cateva zile si dupa nu stiu cat timp si-au sters tot ca trebuie sa inceapa urmatoarea relatie...tot pe Facebook!