| cory_7139 a întrebat:

De ce uneori ne dezamagesc cele mai dragi persoane noua?

13 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

La ele tinem cel mai mult.

| unnimeni a răspuns:

Buna intrebare. Parerea mea e ca ceea ce simtim noi pentru acele persoane nu echivaleaza cu ceea ce simt ele pentru noi. Uneori insa poti dezamagi si fara sa iti dai seama, sau poate atunci cand e prea tarziu... Sentimentele sunt foarte complexe, uneori prea complexe pentru a fi explicate in cuvinte...

| Adyr0 a răspuns:

Ne asteptam la prea multe din partea lor si in felul asta apar dezamagirile.

| lextim a răspuns:

Pentru ca uneori persoanele alea nu ne considera si pe noi dragi lor. deci sentimentul nu-i reciproc.
sau uneori ne pot dezamagi intr-un moment de ''ceata'' cand nu realizeaza ce pot pierde.
oricum toti am dezamagit la randul nostru...

| StropiDeDor a răspuns:

De ce?sadpoate din cauza ca le-am acordat toata increderea si dragostea noastra(asta intr-o relatie) si cand credeam ca i-am oferit tot ce aveam mai de pret, se pare ca nu e de ajunssigh
. deoarece credem in vorbele lor cand ne spun cat de importante suntem pentru ei si cand vedem ca au fost doar vorbe, doare al dracu de taresad
as mai continua, dar ma opresc aici
nu uita! orice ar fi, nu te da batuta! totul e trecator in viata asta, chiar si cea mai "mare iubire"!

| Jeremy1 a răspuns:

Ai aşteptări prea mari de la ele.

| gabitza_6878 a răspuns:

thinking
de la atatea dezamagiri aproape ca nu mai am persoane dragi(adica dezamagiri d-alea mari ca deh...eu trebuie sa-i ajut pe toti iar eu cand am nevoie sa fie cineva langa mine nu vine nimeni. si nu numai asta...mai sunt dar mai bine nu enumar)

| Fillaide a răspuns:

Pentru ca uneori avem impresia ca cunoastem o persoana foarte bine, dar de fapt nu e asa, si intr-un final ne dezamageste.La drept vorbind nici pe noi insine nu ne cunoastem in totalitate.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Si eu ma intreb astasad...ma gandesc ca asa e viata, nu putem fi numai fericiti si u la randul tau ai ranit. O sa treci si peste asta! bafta:*

| toteusunt a răspuns:

Tu nu ai dezamagit pe nimeni drag tie?
asta e cursul vietii... happy

Uite o intrebare la care m-am gandit si eu sad si n-am gasit inca raspuns.

| Iasmiiiiiiiii a răspuns:

De ce?! raised eyebrows
Acele persoane ofera cat pot, chiar si in dragoste happy; iar noi fiind prea egoisti cerem mai mult decat ne pot da ele oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca, in general, de la persoanele dragi avem pretentii, dar numai ca nimeni nu e perfect si gresesc si ele ca oricine altcineva