| divinuu a întrebat:

De ceva timp prietenul meu imi tot cere sex anal. L-am refuzat de fiecare data dar mereu imi spune"Am inteles ca esti virgina. de-aia nu vreau sa te dezvirginez de la anii astia.Nu cred ca ti-am cerut prea mult, mai ales ca nu vreau mai mult de 5 minute, ma multumesc si cu atat."

I-am spus din nou ca nu vreau si mi-a raspuns: Bine, prea mult m-am rugat de tine, dar cand o`i fi cu alta si o`i ****-o si tu o sa ma suni o sa ti-o dau la telefon sa vorbeask cu tine sa nu tipi". Atunci i-am dat papucii, nu mi s-a parut normal sa ma santajeze ca daca nu fac asta cu el ma va parasi. Mi-a zis ca am foarte multe fite cu el, ca nici eu nu ma mai suport si a fost de acord sa ne despartim.Noi inainte ne-am mai "despartit"de doua ori tot din cauza lui...la inceput era tare in gura dar dupa cateva zile i se facea dor de mine si ma cauta iar. Exact asa a facut si acum, m-a intrebat daca vreau sa ne impacam ca ma iubeste foarte mult si nu vrea sa ma piarda. Mi-a zis ca cica sufera foare mult cand suntem despartiti si ca pe mine nici nu ma intereseaza.Eu una nu suport sa ma calce cineva in picioare de-aia i-am si dat papucii, doar nu sunt proasta lui sa ma ameninte asa...sa se duca la ******* lui. Ce sa fac? Sa-i mai dau o ultima sansa? Pls.

20 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Crezi ca e primul care se da cocos si cand vede ca nu-i merge incepe sa se milogeasca? El vrea sa faca sex, tu nu vrei. Aveti o problema si nu puteti fi impreuna. Asa ca n-ai ce sansa sa-i dai, doar daca-ti place cum trage de tine si cum te ameninta. El altceva nu vrea, ai vazut ca nu ii pasa ce simti. Si inca ceva, bine ca n-ai cedat ca te stia toata scoala si tot cartierul. Si daca faci sex anal nu inseamna ca esti virgina, ci doar ca poti minti mai tarziu ca esti virgina si sa te creada. Sa faci sex cand o sa vrei tu, nu pentru ca iti cere cineva. Asa ca n-ai ce sansa sa ii dai. Sa se duca la aia de care zicea, tu gaseste-ti un tip simpatic cu care sa te plimbi sau mai copilareste pana te simti pregatita.

| lextim a răspuns:

Nu. E clar fetito ca nu te iubeste. El vrea doar sex, de aceea vrea sa va impacati. Daca te-ar fi iubit ti-ar fi respectat decizia si nu ar fi stat cu tine doar ca sa te ****.
Si bravo ca l-ai refuzat. Esti printre putinele exceptii.:*

| yanny`s a răspuns:

Nu fi atat de proasta incat sa ii mai acorzi o sansa... ti se pare corect sa fi calcata in picioare de un baiat?
raised eyebrows
nu crezi ca esti si tu om si ai mai multe drepturi...nu crezi ca poti avea ce baiat doresti? nu crezi ca baieti sunt la fiecare colt de strada?
si poate acolo undeva exista un baiat care te apreciaza asa cum esti tu, cu bune si rel, nu doar jigodii care vor sa te batjocoreasca.

| bOse a răspuns:

Te re-cauta pentru ca stia ca esti vulnerabila si ca vei aproba cererea lui de prietenie din nou si din nou.

| Tufuu24 a răspuns:

Nu. Nu-i mai dai. Uite gandeste-te. daca i-ai da sanse la infint. nu ti-ar face iar si iar acelasi lucru? Spune-i sa te lase in pace, pentru ca la un moment dat e chiar stresant sa te caute intr-una. S-a invatat ca daca va certati tu o sa-i dai o sansa din nou si l-ai invatat aiurea. Trebuie sa inteleaga hotararile si dorintele tale. Se pare ca el le vede doar din perspectiva lui. Trebuie sa fiti amandoi de-acord pentru a face multe chestii. Parerea mea este sa il lasi in pace eventual daca te suna spune-i nu mai vreau sa ne impacam si gata. Sunt alti baieti care stiu sa te respecte si sa te faca sa te simti importanta si sa nu profite de tine ori sa te santajeze si sa creada ca te are sub papuc. La urma urmei noi ne dam cu parerea dar in final tot parerea ta este. Sper ca ti-am fost de ajutor. Sa ne spui ce-ai rezolvat. XOXO.

Tuff.happy

| vasiledumitru a răspuns:

Io zic ca nu stie sa se comporte cu tine, ca e prea orgolios, si ca se pune pe el in fata tot timpul si se comporta ca si cum el ar fi cel mai important nu VOI. Mai cred ca e obsedat de sex, si nu se va schimba, si te priveste ca pe o jucarie sexuala, daca ''-am spus din nou ca nu vreau si mi-a raspuns: Bine, prea mult m-am rugat de tine, dar cand o`i fi cu alta si o`i ****-o si tu o sa ma suni o sa ti-o dau la telefon sa vorbeask cu tine sa nu tipi" daca asa a zis acum, gandeste-te cum se va comporta mai tarziu cand va fi mai tupeist si va vorbi mai urat sau va rade de tine. Eu zic sa nu-i mai dai nici o sansa, i-ai dat destule sanse, si daca o sa-i mai dai o sansa tot asa se va comporta si n-are rost sa te simti tu prost ca el e nesimtit.

| vasiledumitru a răspuns:

Aaa si bravo ca nu ai facut sex cu el.

| Florry19 a răspuns:

Dacă nu se poate abţine, decât să te înşele şi să te doară pe tine mai târziu, mai bine renunţă la el.
El probabil e mai mare... şi are nevoie. Trebuie şi el înţeles, dar să nu se mai încurce cu fete care nu vor astfel de relaţii încă.

| roxy_2350 a răspuns:

Si eu as fi facut la fel in locul tau. Eu nu i`as mai da nici o sansa, o avut destule si tot nu o stiut sa le aprecieze. sa mearga acum la prietenele lui cu care se tot lauda. daca pana acum nu a stiut sa te respecte nici de acum incolo nu cred ca o va face.
Si in plus nu cred ca problema era sa nu te dezvirgineze pe tine ci sa isi satisfaca lui nevoile si dorintele din momentul acela.

| Aura a răspuns:

Inainte sa faci acest lucru ia si te gandeste bine de tot. Apoi pana sa te decizi ia si vorbeste cu el deshcis explica-i ce si cum. Spune-i tot ce simti si tot ce te deranjeaza. Daca va accepta asa cum spui tu, ok, daca nu, treaba lui. Dar nu te mai lasa santajata de el asa ca nu e bine. Dar nu te lasa orbita ca il iubesti, ca in iubire nu prea gandesti, incearca acum sa faci un efort sa te gandesti foarte bine la ce si cum. happy Bafta!

| macktk a răspuns:

Categoric NU! Si nu mai argumentez, ca au facut-o deja ceilalti.winking

Logic ca nuwinking nu ai si tu demnitatea ta?raised eyebrows

| ada_8083 a răspuns:

U stii cell maii bine rasppbatting eyelashes:*... poate chiar te iubestee.tongue u stii cu adevarat ce atii doresti... si euu m-am certat cu pr meuu frt des.happy imi vb tare urat uneorii. desii multi mi-au zis sa nu ma inpak cu ell a, m fc si imi e frt binebatting eyelashes akmm depindee de uu cum al cunn daca crezii ca te iubeste si tine la tine prim in viata ta daca nu uital.

| Daniel TM a răspuns:

Nu. Nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu i-as mai fi dat din prima... sora mea asa a facut tot dintr-un motiv de genul acesta i-a acordat o a treia sansa si si-a batut joc de ea. odata ce te-a calcat in picioare si i s-a oferit si o a doua sansa nu merita si o a treia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa nu te vio***e... nu i-as da alta sansa dupa ce a dorit asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cel mai riscant mod de a-l ajuta si nu inteleg care-i diferenta, esti sigura ca pana te mariti si cu sotul tot asta o sa faci si el o sa te aprecieze mult? Oricum si daca-i dai o mana de ajutor tot nu ar trebui sa te mai consideri virgina. Daca iti place de el, faceti-va amandoi analizele (HIV, HPV, HSV I-II) astea sunt cele mai suparatoare, hepatita nu e cazul inca inarmati-va cu tot ce va trebuie de la farmacie si gata. Si incearca sa nu ai mai multi deodata, pauza cel putin o luna intre ei ca sa stii pe cine dai vina daca metodele de protectie dau gres...
Sau varianta 2, ia-l de mana si du-l la altele, iar cand o sa iasa prost la analize da-i papucii si cauta altul sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sansa sa ii mai dai? Ce fel de iubire4 mai este si asta cand te santajeaza? Tu nu ai mandria ta? E destul odata sa ii treci ceva cu vederea caci se invata asa si nu mai iesi din acest joc, eu te sfatuiesc sa astepti un baiat care va respecta cu adevarat deciziile tale, succes!

| zVIk7oRz a răspuns:

Neah in niciun caz nu-i dai inca o sansa, isi bate joc de tine, mai bine ignora-l si lasa-l sa fie un obsedat