| anonim_4396 a întrebat:

De craciun, "cea mai buna prietena a mea " mi-a facut un cadou pe care nu l-as putea uita toata viata mea, s-a bagat intre mine si prietenul meu, cu care avusesem o relatie stabila, si a stricat totul, chiar in ziua de craciun ne-am despartit! e este o fire tare invidioasa in ultima vreme si nu ii place sa ma vada fericita, cred ca asta a si determinat-o sa actioneze in asa fel! cestia e ca eu imi iubesc -fostul prieten- este si primul cu care am intretinut relatii intime, si mi-e greu sa ii dau drumul chiar acum cand vine si ziua mea si revelionul, m-am suparat tare pe el in ziua de craciun si cand a izbucnit cearta atunci am zis poate si ce nu trebuia sa zic, dar m-am scapat de tot ce aveam pe suflet. sunt foarte orgolioasa ca sa mai intru in vorba cu el, as vrea sa vorbeasca el cu mine! va rog nu mai stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu te da batuta! Macar sper ca ai invatat ceva din "lectia" pe care ti-a dat-o "prietena" ta. Nu trebuie sa ai incredere in nimeni in ziua de azi, toti te tradeaza cu buna stiinta! Tu acum, fa tot posibilul sa te impaci cu prietenul tau. Doar asa i-ai da peste nas prietenei tale.Trebuie sa le faceti in ciuda la toti si sa ii dovedesti prietenei tale ca iubirea voastra e mai presus de orice! Asa ca nu te da batuta, renunta la orgoliu macar putin, suna-l fa tot posibilul sa va impacati! Nu se merita sa va pierdeti unul pe altul pentru o curva, crede-ma sunt patita.Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare! Si baga la cap ce ti-am spus. Bafta multa.:*

3 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Daca prietenul tau a renuntat la tine din cauza ca prietena ta s-a bagat, inseamna ca el nu te merita sau ca nu te-a iubit suficient.
Oricum cu acea fata nu mai ai ce vorbii, mi-am luat si eu teapta la genul asta de „prietene bune".

| Madalina1901 a răspuns:

Daca el s-a despartit de tine din cauza prietenei, inseamna ca nu te merita si ca nu tinea la tine atat de mult daca se ia dupa gura lumii. Cel mai bine ar fi sa discuti cu el sa vezi ce s-a intamplat cu adevarat, doar asa poti lua o decizie corecta!

| Fabulous a răspuns:

Mai vrei sa vorbeasca cu tine? Ce fel de fata esti? Un baiat care te-a lasat pentru prietena cea mai buna nu merita nici sa te uiti la el.In momentul in care a ales-o pe ea a fost clar ca nu te merita, ca nu merita nici o fata de pe pamant.ps. o persoana care in ultimul timp nu vrea sa te vada fericita n-a vrut niciodata sa fii