| anonim_4396 a întrebat:

De curand m-am certat cu iubita, pana la urma m-am impacat cu ea dar mereu zice : nu ma intereseaza, faci cum vrei, nu ma bag, nu mai vreau la lucruri la care inainte de cearta tinea foarte mult. Am vorbit cu ea insa imi spune ca nu este vreo problema. Am nevoia de parerea unei fete : Inca mai este suparata, dupa cearta s-a schimbat sau pur si simplu e impresia mea?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e impresia ta!
Sunt doua variante aici si sa ai mare grija.
Sau spune ca nu-i pasa si te "lasa" sa faci ce vrei,ca sa vada daca vei persista in greselile de dinainte,te lasa sa-ti rupi gatul singur cu alte cuvinte.
Sau,pur si simplu a renuntat sa mai lupte,renuntare care e grava, pentru ca ar putea renunta inclusiv la tine.
Voi v-ati impacat, dar fii sigur ca ei nu i-a trecut supararea.Cineva a sfatuit-o, cred, sa faca pe indiferenta ca sa-ti vada reactiile.Stai de vorba cu ea si roag-o sa redevina cea de dinainte, explica-i ca-si pierde din stralucire incercand sa para alta, asa indiferenta cum e acum.Si mai intreab-o, atat indiferenta fata de lucruri care o interesau alta data,nu cumva inseamna si indiferenta catre tine si relatia voastra?
Daca esti calm si explicit si o faci sa inteleaga, va redeveni fata care o stii si, abia atunci ii va trece cu adevarat supararea.
Acum doar pozeaza in eroina lui "nu-mi pasa"!
Bafta!

| atac19 a răspuns:

Mentalitatea fetelor in general si mai ales cand suntem suparate,zicem nu vrem,dar ne dorim si vrem sa va aratam ca ne-ati suparat, e un fel d santaj prin suparare, indiferenta.arata-i ca pentru tine conteaza fff mult parerea ei...bafta

| printsesha4geo a răspuns:

Pai depinde si de ce v-ati certat. creca e un pic suparata si ca nu vrea sa mai puna suflet. cred, ca, crede ca va suferi din nou nu stiu asa ii mai fac si eu cate odata

| Simpluuu a răspuns:

normal ca e suparata.
fetele sunt foarte sensibile! sau mai degraba e nervoasa. Dupa ce ca v-ati certat mai vrei sa va impacati! nu imi vine sa cred. cat tupeu! pai v-ati certat cu un motiv. Si daca spui " ne-am " asta inseamna ca si tu terai cerat cu ea. e si vina ta. ea iti gaseste doar tie vina. daca nu stiu de ce v-ati certat nu pot sa dau alt raspuns decat :normal ca e suparata. nu e doar o impresie!

| CataBlue a răspuns:

Fetele de obicei dupa certuri si dupa multe discutii cu prietenele realizeaza ca cel mai bine e sa nu se streseze. Eu sincer nu cred ca e suparata ci doar se joaca cu mintea ta. Vrei sa fie bine? nu baga in seama asa ceva si procedeaza si tu la fel!