| AnkYy a întrebat:

Hey TPU...Am o mare problema:Sunt cu un tip de vreo 4 luni si suntem foarte apropiati, ne intelegem foarte bine doar ca el imi tot propune sa facem sex pretinzand ca face parte dintr-o relatie, am 14 ani si mi se pare mult prea devreme ai spun asta si lui doar ca nu intelege si ma intreaba : De ce iti e frica? Esti dezvoltata si mintal si fizic, nu are de ce sa iti fie frica. Eu il tot refuz dar el insista si asta ma face sa imi fie teama sa nu il pierd. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pierde-l, e spre binele tau. Si al lui, daca afla parintii tai sau daca se intampla ceva si mai grav, cum ar fi o sarcina! Mai bine fara el decat gravida in clasa a 9-a nu? Ii spui raspicat: mosule, eu la 14 ani nu fac sex, daca vrei sa ne distram impreuna, bine, daca vrei sex, cauta o tipa mai mare si lasa-ma. In situatii din astea el va insista dar trebuie sa fii categorica. Sexul nu face parte dintr-o relatie la 14 ani si nu are de ce sa-ti fie frica din moment ce nu faci pentru ca nu se face, nu pentru ca ti-ar fi teama de ceva. Si o sa mai ai o surpriza: dupa ce ii refuzi sexul nu o sa va mai intelegeti la fel de bine, dar mai bine asa decat sa incepi asa devreme. Simti si tu ca nu e in regula si simti corect. Orice ar zice, orice ar face, e ca sa te convinga. Daca pentru asta te vrea, mai bine nu.

| MMihai a răspuns:

Pune-l să facă sex cu altele.
Fetele trebuie să facă sex după 19 ani.
Mai ai până atunci.
Când vei avea 19-20 de ani îți vei găsii tu unul, cu care să faci sex.
Dă-l dracului și gata.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,ai doar 14 ani, nu cred ca esti asa de pregatita incat sa faci acest pas, si in plus 4 luni.e cam putin timp pentru acest pas oh go on,de ce sa o faci si apoi sa iti para rau,cine stie pe el nu il deranjeaza cu nimic daca tu iti incepi viata sexuala,pentru ca e baiatoh go on,dar tu!? in plus parintii nu cred ca ar accepta una ca asta,deci parerea mea e ca ar trebui sa ii spui ca esti mica pentru asa ceva,si nu e cum zice el ca esti dezvoltata si fizic si mintal,fizic poate ca da,dar mintal,daca DOAMNE FERESTE se intampla ceva,adica sa ramai insarcinata sau asa ce faci!? intrii in panica,cu asta dai dovada ca inca nu esti dezvoltata mintal.
Alegerea e a ta,dar nu uita, ca poate te va lasa dupa ce o face cu tine, si in plus esti mica!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Asa isi pierd copiii din ziua de azi virginitatea
au iubitii mai mare iar unele mai proaste cad in plase lor pentru ''a nu ii pierde''
te sfatuiesc sa nu faci nici tu acest lucru, iti va parea rau mai tarziu straight face plus ca patru luni de relatie e putin

| Anonim_7591 a răspuns:

Bunahappy
Ai uitat sa specifici varsta lui dar indiferent de varsta trebuie sa recunoastem ca baietii se gandesc mult mai mult la sex de cat fetele. eu nu am auzit ca o fata sa fie cu un baiat doar pentru sex[poate ca se intampla dar foarte rar] in deneral cand un baiat insista atat de mult sa faceti sex e clar ca are un interes. Nu ii cadea in plasa chiar daca il pierzi... oriqm dupa ce veti face sex il vei pierde pentru ca va vrea ceva nou si mai bine sa il pierzi cu demnitate...baieti mai sunt multi si sunt si din cei care nu au interese si care te merita trebuie doar sa ii gasesti sau sa ii lasi sa te gaseascawinking

| ania a răspuns:

Stiai ca inclusiv prezervativele te feresc doar in proportie de 80 % de bolile venerice ( pe care multi le au fara sa fie constienti pentru ca poti fi purtator fara simptome ani de zile) si ca incepand viata sexuala la varsta asta iti cresti riscul de cancer de col uterin, nemaivorbind de sarcini nedorite. Daca iti da de inteles ca l-ai putea pierde inseamna ca nu esti atat de importanata pentru el, esti un mijloc de a ajunge la un scop, dragostea autentica e neconditonata.Eu cred ca oricine face sex fara a fi casatorit are pe urma mustrari de constiinta, plus se creaza in corp o tensiune sexuala pe care daca relatia se rupe si nu mai ai cu cine, te frustreaza si te poate face sa te daruiesti te miri cui.Virginitatea e o libertate pretioasa, eu cred ca e darul pe care Dumnezeu vrea sa-l daruim doar sotului. Eu cred ca daca vei alege sa crezi asta, Dumnezeu iti va da un sot care sa astepte si sa pretuiasca virginitatea ta. Pentru mine a facut-o.

Răspuns utilizator avertizat
| Asdfghjklasdfghjkkl a răspuns:

Ai mare grija ce faci cu viata ta. Daca vrei sa ai surprize neplacute de pe acum frt bine, dar cred ca nu ti-ar pica bine sa fii mama la 14 ani.Ia gandeste-te tu putin inainte sa faci pasul asta.Este la mijloc virginitatea ta.Ai mare grija ce faci cu ea.in plus asta oriqm o sa te paraseasca.Asa ca ai grija.Da-l naibii de nenorocit ca baieti mai sunt muti pe pamant.Si cine stie... poate ca o sa fie cineva care char tine la tine.Nu fa prostia ca mai tarziu vei regreta asa ca arata-i ca esti dezvolata mintal si renunta la reletie. Sper ca ti-am fost de folos raspunsul meu. Ai mare grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ești dezvoltată. Dacă o faci de pe acum crești riscul de a face cancer de col uterin. Organele tale reproducătoare sunt încă în dezvoltare și le distrugi așa. Iar când se termină procesul, e posibil să te trezești cu tot felul de dereglări.

Tipul ăsta, ca mulți alți porci, vrea să te fraierească fiindcă ești mică și în mintea lui ușor de dus de nas. Da, sexul face parte dintr-o relație dar nu la vârsta asta. Eu zic să-l dai naibii. În locul tău l-aș pune așa la punct "ei bine dragă, nu aș fi dezvoltată mintal deoarece numai o proastă și o neinformată ar accepta acum asta, iar fizic probabil voi fi când oi fi face chimioterapie.cancer de col uterin, you know, don`t you? Acum dispari naibii și găsește-ți altă fraieră"