| Aww123 a întrebat:

Eu și prietenul meu suntem impreuna de 6 luni și ne iubim foarte mult. El îmi propune mereu să facem dragoste, sunt de acord și în timp mi se face frica pur și simplu și îl refuz iar el se supara. Ce sa fac sa nu-mi mai fie teama?
Am uitat sa menționez că sunt virgina

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi ia-o și tu ușor, cu petting șialte de astea, nu sări direct la sex că normal că ți-e frică dacă nici nu ești obișnuită să fii goală cu el, să te exciți etc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti recomand si te sfatuiesc sa accesezi si sa citesti cu suficienta atentie cat mai multe (daca este posibil chiar TOATE) articolele care sunt prezentate pe siteul : www.Seximus.ro. Probabil ca dupa ce vei citi majoritatea articolelor in care este tratata si explicata problema, vei reusi sa intelegi : cand, cum si in ce conditii se poate forma sarcina. Lecturare placuta. Multa sanatate!

| Celcestietot a răspuns:

Pai mai bine intrebat, de ce sa nu iti fie frica? Cate riscuri pot aparea, treaba ta...

| Irinel15123532 a răspuns:

Asteapta pana la casatorie.

| MPersephone a răspuns:

Nu esti pregatita. Cand esti pregatita frica nu te mai opreste. Cred ca ar fi bine sa vorbiti despre asta. Cand am trecut eu prin asta cu prietenul meu, vorbeam deschis despre cum are loc actul. Stiu ca suna ciudat, dar mie tot imi era frica, dar cumva conversatia m-a calmat.

| Cineva797406016386 a răspuns:

Lasă frica că omoară

| tup3u a răspuns:

Bea o tărie înainte, să vezi ce dispare frica?

| Hereiam7 a răspuns:

Fetita draga, te rog...o sa suferi mult dupa daca faci asta. Mai lasa timpul treaca si alege sa faci asta cineva cu care stii sigur ca o sa ramai intr-o relatie stabila mult timp. O sa ai o legatura puternica daca faci dragoste cu el acum si daca peste 1 luna, 2, 3 va despartiti o sa suferi foarte mult. E mai bine sa astepti persoana aia potrivita cu care stii sigur ca poate fi ceva serios intre voi. Plus ca sunt foarte multe lucruri pe care trebuie sa le stii referitoare la sanatatea ta, a vaginului tau, etc. Se pot face tot felul de iritatii de la prezervativ, sau altele. Nu ai spus ce varsta ai, dar sigur esti micuta, de ce sa te complici de pe acum? Este tentant, cred, as fi ipocrita sa spun ca nu-i special a face dragoste. Insa va fi mai special atunci cand stii ca esti pregatita 100% din toate punctele de vedere. Eu acum am 25 de ani, dar daca ar fi sa mai aleg asta nu as face-o, mai ales fara a stii ce inseamna. Da, iubirea pare mare la o varsta frageda, si vrem sa simtim lucruri, dar din pacate de multe ori reversul e multa suferinta. Daca te paraseste prietenul tau pentru asta, e de la sine inteles ca nu a fost pentru tine. Cu cat amani mai mult cu atat placerea si dorinta va fi mai mare. Dar daca te informezi, si mergi la ginecolog dupa ce ai inceput sa faci dragoste, si totodata nu te atasezi prea mult de el, desi e imposibil, dimpotriva, ajungi sa il divinizezi, as mai spune sa o faci, desi...raman tot la nu. Mai ramai asa, o sa fii bine. Ai grija de tine!