| RocketShip a întrebat:

De curiozitate. vi se pare normala o relatie in care fata este mai mare cu 3-4 ani decat baiatul? gen 18 ani -22 sau 20-24. prindeti voi ideea laughing un raspuns bun primeste funda

Răspuns Câştigător
| MisterRip a răspuns:

Aici depide si de tip, (ea vorbeste de mere si el de pere) nu merge rolling on the floor, dar daca el e matur si toate prostiile atunci da de ce nuwinking... Daca se iubesc, de exemplu si eu vorbescu cu fete mai mari ca mine big grin au ceva in minte decat copilele de 16 ani ( nu toate), deci da mise mare normal si natural laughing. Salut

16 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu, nu mi se pare normal.
De obicei baietii se maturizeaza mai tarziu decat fetele, de aceea e normal ca fetele sa aiba iubiti mai mari decat ele.
Normal ca exista si exceptii, cand fata e mai putin matura pentru varsta ei, sau cand baiatul e mai matur pentru varsta lui. De aceea e bine sa cunosti persoana respectiva bine inainte sa o cataloghezi.

| RocketShip explică (pentru DeeaMarry):

Din cate observ fetele critica mereu baietii ca se poarta ca niste copiiwinking nu mi se pare corect laughing

| DeeaMarry a răspuns (pentru RocketShip):

Nu e neaparat critica.
Un baiat la 20 de ani vrea sa-si "traiasca viata", sa mearga prin cluburi, sa schimbe des partenerele, pe cand o fata la 24 de ani se gadeste sa isi intemeieze o familie.
Despre asta e vorba.
Doar ca mai sunt si exceptii, cand situatia poate sta chiar invers, deci nu putem generaliza atat de mult. Lucrurile stau diferit de la o persoana la alta.

| unarab40 a răspuns:

Conceptia omului e mostenita gresit, varsta nu are importanta daca doi se iubesc.ce rost are sa fie baiatul mai mare sau fata e cea mai matura.din contra o fata mai mare cu 2-3 ani e ceva acceptat si poate relatia va dura mai mult avand in vedere experienta fetei in viata pe care o poate ajuta sa mentina iubirea. tine de baiat si nu pierde momentele tale frumoase si visul placut.bafta

| h3r a răspuns:

Mi se pare prea mică vârsta băieților. Iar o fată, femeie chiar...la 24 de ani are alte preocupări, nu cea de a crește un copil de 18, 20.

| RocketShip explică (pentru h3r):

La 20 de ani nu poti zice ca e copil totusi laughing. dar la 18 teoretic da

| Cristiann25 a răspuns (pentru h3r):

Hai nu mai face pe dura ca asa suntem si noi!

| h3r a răspuns (pentru Cristiann25):

blushing

| h3r a răspuns (pentru RocketShip):

Și la 20 atâta timp cât ea are 24. Nu am nimic cu cei în astfel de cazuri, când sunt cu 25+.

| RocketShip explică (pentru h3r):

Bine punctat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta nu conteaza daca exista respect, intelegere si dragoste reciproca

| Raul5765578 a răspuns:

Nu mi se pare normal hai sa zicem fata 23 baiatul 21, 3-4 ani e prea de tot.

| RocketShip explică (pentru Raul5765578):

Acuma vorbind serios 3-4 ani ti se pare prea de tot laughing? prea de tot mi se pare cand vad o baba de 70 de ani cu unu de 23 sau un bosorog de 80 cu o tipa de 18winking

| AnaaMaria1995 a răspuns:

Atata timp cat ei 2 se plac, diferenta de varsta nu mai conteazahappy parerea mea. De multe ori, un baiat de 18 ani poate fi mult mai matur decat unul de 20 de ani.

| MadRadiologist a răspuns:

Nu e o diferenta chiat atat de mare avand in vedere ca amandoi sunt tineri important e sa se iubeasca happy

| Dyenutza159357 a răspuns:

Daca intre respectivul cuplu chiar exista iubire, nu ar fi nimic iesit din comun. Mare chestie ca fata e mai mare cu 3-4 ani. DAca el are afectiune fata de ea si invers totul e okey.