| ziggs a întrebat:

De doua zile ma simt groaznic haideti sa va explic de ce pai eu incerc de 2 zile sa fiu perfect la toate,la handbal,cu parintii, in viata de zi cu zi, cu iubita mea si totul merge foarte prost...decand incerc asta sunt foarte stresant, mai ales pentru prietena mea si de 2 zile m-am certat cu ea din chestii banale si astazi mi-a spus ca vrea sa luam o pauza,deoarece o stresez prea tare si vrea sa se gandeasca la ce e mai bine pentru ea, si am intrebat-o daca mai simte ceva pentru mine si a spus ca da, dar nu stie ce am de 2 zile.eu acum ma simt distrus chiar nu stiu ce sa fac, simt ca o pierd si nu vreau asta sad...va rog ajutati-ma cu niste sfaturi dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Maya2014 a răspuns:

Pai hai sa-ti spun un secret:perfectiunea nu exista si cu cat incerci sa fii "perfect" cu atat mai mult totul merge pe dos.Cei din jurul tau te plac asa cum esti, cu toate calitatile si defectele tale.Cineva care vrea sa para ce nu este, devine plictisitor, enervant si stresant. Faptul ca prietena ta ti-a cerut o pauza e cea mai buna dovada ca ea te iubeste pentru ceea ce erai inainte de aceasta schimbare brusca, adica pe tine, cel adevarat.Nu incerca sa fii ceea ce nu esti, pentru ca s-ar putea sa descoperi ca ai facut o greseala iar pretul poate fi chiar indepartarea celor dragi, in cazul prietenei tale, despartirea.Mult succes! happy

7 răspunsuri:
| FrozEenSoul a răspuns:

Deci, hai sa te ajut cu prietena big grin
PERFECTIUNE nu exista! Si tu ai incercat sa fi perfect... prietena ta s-a indragostit de baiatul care erai, nu ala "perfect", e ca si cum ar iubi acum o persoana inexistenta. Fi tu si totul va reveni la normal. Baftawinking

| BloodyBlade a răspuns:

Stiu cum e...Nu dispera fiindca nu are rost.Si nu incerca sa fii perfect pentru ca dupa cum ai observat atunci cand vrei sa le faci pe toate bine, iti ies toate prost. Spune-i prietenei tale ca ii respecti decizia si ca atunci cand ea iti va da un raspuns cu privire la relatia voastra si la ce veti face in continuare,tu vei fi de acord,o vei asculta.Ea s-a indragostit de tine,de pesoana ta,de ceea ce esti tu, nu de acel "perfect" pe care vrei tu sa-l "imiti". Pentru ea esti perfect asa cum esti! crede-ma fiecare fata vede intr-un baiat acel ceva care ii starneste dorinta si iubirea pentru el, indiferent de cat de frumos sau nu este, cat de sportiv sau nu, cat de destept sau nu...etc.Ea te place pentru felul tau de a fi, pentru felul in care te porti cu ea si cu cei din jurul tau.Nu-ti mai face griji, relaxeaza-te, fii optimist si nu mai incerca sa fii perfect fiindca pentru unele persoane esti deja "perfect". Sper ca te-am ajutat! Bafta!happy

| nilak a răspuns:

LAsate totii de handbal ca nu-i nevoiiie de atatialaughing))

| Brâncuşi a răspuns:

Tu singur te poţi ajuta, nu ai nevoie de noi tot ce trebuie să faci este să fi optimist şi încearcă să fi mai grijuliu, pune familia pe locul unu iar iubita pe 2, ea s-a plictisit deoarece nu o bagi în seamă, ai o perioada mai proastă dar totul va trece nu o ai toată viaţa stai liniştit, viaţa merge înainte, succes şi ai grijă de faci cu iubita nu o pierde, o seară placută!

| IonutzMariusz a răspuns:

Ii Spui si tu ca ai vrut sa te porti pefect cu ea cu parinti etc si ea te va intelege!

Răspuns utilizator avertizat
| Walle1996 a răspuns:

Pai de ce vrei sa te schimbi? daca vrei sa continui cu prietena ta fii tu! hai bafta!