| anonim_4396 a întrebat:

De la ce vârstă poți să începi să te masturbezi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Oamenii incep sa se autosatisfaca prin diverse metode/modalitati de masturbare, din momentul in care simt ca in organismul lor, hormonii sexuali ''zburda'' cu o intensitate intrata de mare incat efectele induse devin insuportabile. Incepand din acel moment masturbarea devine unicul mod care este la indemana oricui prin care poate fi stapanita, strunita si eliminata starea de excitatie existenta. big grin

| doctorandus a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai vazut ce gandire de castrat are utilizatorul Plato?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru doctorandus):

Ma abtin sa-ti raspund. rolling on the floor Sunt convins ca intelegi motivatia. big grin

| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

laughing

| doctorandus a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Uneori pe TPU se dau raspunsuri mai bizare decat serialul Zona Crepusculara.

22 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La orice vârstă.

| Andreeush a răspuns:

Nu exista o varsta anume.

| Frank51 a răspuns:

De cand esti constient ca iti place, de la 3-4 ani in sus.

| mentholinks a răspuns:

Cel mai bine e cand si doar daca simti nevoia.

| Plato a răspuns:

Practic, poti oricand. Teoretic, pana la 16 ani, n-ar trebui sa te gandesti deloc la asta.

| Nemessys a răspuns (pentru Plato):

De ce? Ce se intampla doctore daca o face mai devreme?

| Plato a răspuns (pentru Nemessys):

E imoral. Observa ca am fost un simpatic si am spus 16. De ce? Copiii trebuie sa-si pastreze inocenta, cu cat mai mult cu atat mai bine. Un copil de 12 ani, trebuie sa vada dragoni/printese(nu la propriu, nu cu LSD), sa se joace, sa deseneze, sa viseze(nu la sex). Mi se pare foarte normal sa fie cum am zis.

| Puneo a răspuns (pentru Plato):

Ști ce e nașpa că nu se poate sa fie copii deoarece lumea le cere să fie maturi de la cele mai mici varste, acum nu mai au timp destul să se joace, și așa se maturizează mental mai repede și unii fraeri ajung sa fumeze la 12 ani, ce sa mai zic ca e normal sa te dezvirginezi la 14 ani. Totul pentru că societatea le cere să facă mai multă treabă și așa se cred adulți, și se ajunge sa fim in pubertate de pe la 12 ani...

| Plato a răspuns (pentru Puneo):

E trist.

| doctorandus a răspuns (pentru Plato):

Serios, ma? Altii ejaculeaza de la 11 ani. Ce sa faca pana la 16 ani? Sa se castreze ca sa ramana casti? Nu ai niciun pic de contact cu realitatea in problema asta, vii cu pretentii nebunesti si ridicole.

| doctorandus a răspuns (pentru Puneo):

Vezi raspunsul meu la aberatiile lui Plato. Sa traiasca el precum castratii si sa lase adolescentii-n pace.

Si asta cu intra-n pubertate ca asa asteapta lumea de la ei? Serios? Nici macar postmodernistii nu sunt atat de tampiti! Pare o parodie absurda a unui manual de biologie.

| Plato a răspuns (pentru doctorandus):

Si ti se pare normal? Reciteste ce am zis ca trebuie sa fie in capul unui copil de varsta aia. Cu siguranta, undeva in lume, un copil de 11 s-a drogat, candva. Asta nu inseamna ca e normal.

| doctorandus a răspuns (pentru Plato):

Pentru ca nu exista niciun motiv biologic (nevoie fireasca) ca sa se drogheze. Dar cand i se scoala, i se scoala. Tu de la ce varsta ai inceput sa fumezi iarba? Ca vorbesti ca un om cu creierii si ouale prajite. Dupa cum vorbesti ti-ai fumat de mult mintile.

| Plato a răspuns (pentru doctorandus):

Eu doar Ecstasy si LSD folosesc.

| doctorandus a răspuns (pentru Plato):

Suferi de delir sau retard si mi-e greu sa ma lamuresc de care. Dupa cum i-am spus amicului tau, nici macar postmodernistii nu sunt atat de tampiti! Pare o parodie absurda a unui manual de biologie.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Iar esti nebun laughing. Prietena mea cea mai buna avea 10 ani, se juca cu ursuletii si se freca de ei fara sa inteleaga ce face. Habar n-avea ce e aia masturbare. E o chestie instinctiva, n-are treaba cu inocenta, ci cu hormonii. Crezi ca daca i-a explicat maica-sa ce face si de ce nu e ok sa o faca de fata cu altii i s-a furat inocenta? laughing Nu, pentru ca era la varsta la care sa aiba capacitatea de a intelege lucrurile astea si au mai durat 2-3 ani pana si-a dat seama ce se intampla cu ea.

Si nu te lua de ecstasy.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

10 ani, varsta de a înțelege lucrurile? Unii nu inteleg lucrurile niciodata.

| ForeverAlone97 a răspuns:

De la cât vrei