| dametuamor00 a întrebat:

De la ce varsta te poti cununa? si te poti cununa cu un major? plz raspuns rep

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O fata se poate casatori legal de la 16 ani, fara acordul parintilor, cu un barbat peste 16 ani.

lolita
| lolita a răspuns:

Am vazut ca ai postat cateva intrebari, ai aflat raspunsul eu iti zic doar atat: nu-ti fa iluzii, nu vrea sa se cunune cu tine, tu acum esti ope un norisor acolo sus dar sda vedem ce faci cand va veni furtuna.

| madagascar a răspuns:

Daca ai 16 ani si el e major te poti casatori, daca sunteti amandoi minori aveti nevoie de acordul parintilor.

| M.J. a răspuns:

Ma, din intrebaril; e pe care le-ai pus vad ca tu ai ganduri serioase desi ai doar 14ani. dc te grabesti, ai tot timpul din lume sa te mariti. daca nu te mariti cu el nu puteti sa va iubiti si asa? eu inteleg ca il iub si vad ca pentru el esti in stare sa renunti la tot, la scoala, familie, prieteni.eu nu te sfatuiesc sa te desparti de el, dar esti inca mica, prea mica.casatoria este un lucru serios, nu vreau sa ma marit si gata.gandeste-te bine.acum esti un copil si esti imatura, dar peste cativa ani o sa iti dai seama ca nu este bine ce faci/vei face.gandeste-te bine, consulta-te cu un adult

| plasticstyle a răspuns:

Pt ce sa te cununi? crezi ca un act va rezolva toate pb? ba mai mult de complici fata...de cati ani esti cu el? anyway pana la 16 ani o sa-ti schimbi mentalitatea.

| daniela_1443 a răspuns:

Mai dar ce ai, nu ti se pare ca esti cam tinerica, stai locului ca s-ar putea sa-ti dai palme dupa aia.

| dulcika a răspuns:

Da, daca si tu esti majorahappy

| conflict a răspuns:

Am citit toate intrebarile tale legate de "relatia" ta pe care observ ca ti neaparat sa o fructifici, mergand pana la cununie.Parerea mea proprie si personala(scuze de pleonasm) este ca te pripesti, acum fiind pe culmile dragoste ( cu toate ca ma chinuiesc sa cred asta ), si chiar daca ar fi marea iubire, tot spun ca ar trebui sa astepti, sa lasi pe "tata" Cronos sa-si faca treaba, iar apoi daca sentimentele vor fi aceleasi, promit ca vin si eu la nunta!winking

| pypa007 a răspuns:

De la 18 anii

| criss86 a răspuns:

De la varsta cand incepi sa vorbesti sa nu pierzi prea mult timp laughing grabeste'te

| Bishop a răspuns:

Tu ce ai fata? Ai chef de maritat? Poti de la 16 ani, dar nu te grabi...

| cristina_5268 a răspuns:

Daca ai 18 ani te poti casatori. Daca ai mai putin de 18 cu acordul ambilor parinti(ai tai) si cu un aviz de la Directia de Protectie Sociala de unde locuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohooo, da te grabesti tare fatuca draga.ca mireasa la pat.stai incetisor ca te scoate el din tara si fara logodna. e mare foamea de bani.vezi ca il cunosc pe tip de asta incerc sa te pun in garda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 18 ani, s-au schimbat legile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa ma cunun cu o fata de 16 ani