| Atze a întrebat:

Salut cum credeti la ce virsta o fata poate sa înceapa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Iulia26 a răspuns:

Pai nu este o varsta exacta dar sub 16 ani nici nu ar trebui sa te gandesti la asta. Dar virginitia este un lucru cautat in ziua de azi. Totusi recomand pe la 17-18 ani. In caz de sarcina mna... Adica sa fii pe aproape de a termina scoala. Desigur, se poate si mai tarziu, dar cel putin 16 ani si protejare de fier. Nimeni nu vrea sa isi distruga viata cu o sarcina.

10 răspunsuri:
| scarletjo a răspuns:

Dupa 16 ani, sau la cel putin 3 ani dupa ce ti-a venit ciclul.Important este sa fi pregatita din punct de vedere fizic si psihic

| alafaranume a răspuns:

Nnu este o varsta.o incepe cand se simte ea pregatita, ca varsta consider ca undeva pe la 16-17 ani, chiar daca acum sunt numai copile inconstiente care incep de pe la 12-13, e foarte important sa o faca cu cineva pe care il iubeste si invers la fel, daca e asa doar de dragul de a scapa de virginitate atunci mi se pare o mare prostie, stiu ca e ceva placut dar in ziua de azi se exagereaza prea mult cu sexul

| puisor98 a răspuns:

Mmm merge si de la 16 ani...dar asta nu e o regula adica nu trebuie sa ai o anumita varsta pentru asa ceva, depinde cand esti tu pregatita pentru acest pas dar nu uita ca e unu foarte important, baftawinking

| madykary a răspuns:

Cand si-a gasit partenerul ideal pentru acest pas!

| irinusca264 a răspuns:

In general cam 16-19 ani

| TONNYnumberone a răspuns:

Pai pe la 16 nu e rau dar mai sunt unii parinti(daca vrei ca ai tai sa stie)care zic la 18

| all3xxx05 a răspuns:

Asta depinde de tine ...merge la 15 ani in suswinking

| mihai190 a răspuns:

17ani