| sweettyyyy a întrebat:

La e virsta credeti ca e normal ca o fata sa`si inceapa viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| BigSexy a răspuns:

Nu conteaza varsta, conteaza cu cine isi incepe.

17 răspunsuri:
| yourfriend111 a răspuns:

Cand gaseste baiatul potrivit.

| ZyReXe a răspuns:

Cand vrei totul consta in hormonii care se pot dezvolta mai repede sau mai tarziu...
Recomand varsta de 18 ani(In capu meu zic si la 16) doar ca daca afla cineva in afara de tine si iubitul tau el poate fi amendat sau bagat la puscarie pentru sex cu o minora daca are peste 18 ani sau daca ii aceeasi varsta cu tine primiti amenda sau va baga la scoala de corectie...
Bft!

| DeeaMarry a răspuns (pentru ZyReXe):

Baiatul nu rapsunde in fata legii daca fata are peste 15 ani(unii spun 16, dar din cate am citit pe net pare a fi totusi 15), decat daca declara ca a fost viol.

| Oana92 a răspuns:

Cand gaseste persoana potrivita, cand tot corpul si sufletul ei isi doreste asta, cand nu se simte constransa sa faca asta, cand stie suficient de multe incat sa fie capabila sa-si asume responsabilitatea unui act sexual, cand e pregatita psihic si fizic, in niciun caz atunci cand prietenul ii impune!

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil cand simte, insa cred ca e cel mai ok pe la 17, 18 ani, cand este pe la sfarsitul adolescentei si este pregatita, atat fizic dar si psihologic sa treaca de pragul asta. Fetele oricum sunt mai sensibile, emotional vorbind, la capitolul asta, decat baietii, iar din cauza asta ar putea sa sufere mai mult sau sa faca diverse greseli, cand esti mai matur, vezi altfel lucrurile si esti capabil sa le rezolvi intr-un mod mai rational.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cam dupa 16 ani, daca,, arde,, tare.Recomandat ar fi ceva mai tarziu, daca implica dorinta unei sarcini, ca organismul sa faca fata unor solicitari suplimentare. Daca ai grija sa te protejezi, dupa 16 ani poti sa-ti satisfaci,, curiozitatea,,.

| Xtadelo a răspuns:

De la 17 in sus

| Anonima264 a răspuns:

18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- de la oricare vrea ea; atunci cand e pregatita, e pregatita

| dreamgirl94 a răspuns:

De preferat ar fi ideal ca o fata sa faca sex dupa ce i s-au dezvoltat organele sexuale interne complet.asta inseamna pe la 16-17 ani.altfel nu e sanatos si totusi..in caz de sarcina alte decizii poti lua la o varsta de 18 ani decat la 14big grin nu sunt de acord cu copilele din ziua de azi care si-o trag de la 12 ani..adica totusi, nu le-o venit ciclu si ele deja si-o tragstraight face

| DeatHPupp3t a răspuns:

Bineinteles ca ar trebui sa fie cu baiatul potrivit(dar asta presupun ca nu mai trebuie sa aduc in discutie). ideea este urmatoarea: o fata poate sa-si inceapa viata sexuala cand vrea, doar ca cel mai bine este ca daca fata are pana-n 18 ani sa consulte un medic sau propria mama. daca are dupa 18 ani este libera(adica nu mai trebuie sa vorbeasca cu nimeni desi normal ca trebuie sa aiba grija). de obicei nu ma implic in lucrur in genul dar...nu cred ca daca o faci pentru ca ai hormoni sau iti spune ala sau celalalt este bine. oricum intrebarea este interesanta

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Doctorul(unchiul meu)spune ca un act sexual placut si complet care poate continua si nu lasa tentatia si astepte poate fi facut in jur de 22 de ani

| Andradutsa a răspuns:

D.p.d.v medical, fata este apta pentru actul sexual la 20 de ani happy dar dupa parerea mea, la 18 ani cred ca este cel mai bine happy dar in niciun caz la 11-12-13 ani happy

| FreshFresh a răspuns:

Ce lene aveti in voi. Sa puneti mana sa cautati pe net nu e de rangul vostru, dati o fuga pe TPU, o intrebare care sa fie in top, lumea o vede si pac-pac se raspunde la ea. Nu v-ati plictisit sa ne plictisiti cu intrebari de genul?

| DIIMIIM a răspuns:

Da dupa 18 ani deja esti tu insuti un adult asa ca nu ar trebui sai mai raportezi cuiva
Dar chiar si cand ai mai putin de 18 ani poti sa faci sex dar sa nu stie nimeni decat tu si iubitul tau

| ingeratragator a răspuns:

17-18 ani sau daca e posibil pe la 19-20 de ani

| TooCoolForSchool a răspuns:

17-18 Ani ^^