| geojust4andy a întrebat:

De vreo 3 zile simt o mare fierbinteala in zona genitala cand merg la baie si o macarime permanenta ce poate fi?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie, probabil cu transmitere sexuala. E imperios necesar sa mergi la un dermatovenerolog (daca esti barbat) sau la ginecolog (daca esti femeie). Pe langa faptul ca infectia se agraveaza daca nu o tratezi, ai grija ca esti foarte contagios.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

O infectie. Mergi la medic!

| Guitarlove a răspuns:

Ai purici laughing

| meyryi a răspuns:

O infectie foarte sigura.Iti recomand sa mergi la doctorul de familie sau eventual la cea mai apropiata farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Medicul ginecolog poate da un verdict.
Posibil o vulvo-vaginită!
Constituirea unui tratament care trebuie să fie aplicat şi partenerului, contactele sexuale trebuie suspendate pe timpul tratamentului pentru prevenirea recidivei.
Sănătate.
Pa, pa.

| catydulcica a răspuns:

Mai precis este o ciuperca care se poate trata... dar sa-ti spun mai babeste te duci la farmacie si ii explici ce ti se intampla ei iti vor da niste pastilute si un unguent dar daca nu ai bani incearca sa faci spalari cu dicarbonat si apa curata dupa baia oficiala seara sau cand te manaca