| Cysero a întrebat:

Deci, acum un an si jumatate (aproximativ 2) am intalnit o fata, am fost impreuna si ne-am despartit ( incepusem sa o iubesc ) am incercat sa ma impac cu ea si nu a vrut si am zis s-o las asa. Ca sa o uit am stat cam 2 luni in betie si nu m-am mai intalnit cu ea 3 luni. Iar apoi cand am iesit si eu si ea cu acelasi grup de prieteni, am inceput iar sa o iubesc ..ERa cat pe ce sa ne impacam insa pe final m-a refuzat. dupa aceea am facut ograma de chestii dragute, ii duceam noaptea la 3 baloane in forma de inimi in fata usii, i-am scris in fata blocului ca o iubesc, am aparat- de fiecare data cand s-a luat cineva de ea. Insa ea tot nu vede ce fac eu pentru ea. Problema este ca am incercat sa-mi fac alta relatie insa nu mergea deoarece in gandul meu era fata respectiva si celelate fete cu care eram impreuna ma plictiseau si se ajungea la despartire. Pute-ti sa mi ziceti ce sa fac ca sa ma impac cu ea? ( nu pot sa vorbesc cu ea deoarece sigur nu o sa inteleaga, cand am incercat i-am scris un roman de 25+ de pagini de caiet studentesc! si i l-am dat )
Este tipul de fata indiferenta care se indragosteste greu. si nu se lasa cu " vrajeli ".
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Din punctul meu de vedere tu nu esti ceea ce cauta ea. Probabil relatia voastra de atunci a fost de conjunctura. Doar te-a acceptat in lipsa de altceva. Acum ce vrei, sa se impace cu tine de mila? Nu merge treaba asa. Las-o in pace, e clar ca nu poate fi ce trebuie intre voi.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Intai ar trebui sa ne spui de ce v-ati despartit acum un an jumate, aproximativ 2, cum zici tu.

| Cysero explică (pentru Holiday):

Pentru ca eu eram prea dragostos, ea prea indifrenta si pe atunci se baga foarte mult lumea in relatia noastra.

| Cysero explică (pentru Holiday):

Chiar daca pentru mine e nasol ce ai zis, ai dreptate.

| Holiday a răspuns (pentru Cysero):

Din punctul meu de vedere tu nu esti ceea ce cauta ea. Probabil relatia voastra de atunci a fost de conjunctura. Doar te-a acceptat in lipsa de altceva. Acum ce vrei, sa se impace cu tine de mila? Nu merge treaba asa. Las-o in pace, e clar ca nu poate fi ce trebuie intre voi.

| cristimihailov a răspuns:

Vezi ca asta nu mai este dragoste... se apropie de boala.

| StefanIntrebare a răspuns:

Din experienta zic, cel mai bun lucru este sa te straduiesti sa nu o mai vezi niciodata, sa nu te mai intalnesti cu ea si sa uiti de ea. Ocupa-ti timpul cu ceva distractiv de facut.