| VeVe97 a întrebat:

Deci : Am foarte mare nevoie de ajutor! Prietenul meu cel mai bun s-a indragostit de mine; adevarul e ca si eu tineam la el. Dar eu eram cu un baiat, relatia dura de foarte mult timp. Cand iubitul si-a dat seama ca eu si prietenul avem o relatie mai speciala mi-a interzis sa mai vorbesc cu el, dar cand aveam probleme cu iubitul tot la el ma intorceam pentru ca stiam ca ma asculta. L-am lasat de 2 ori pentru acel "iubit" si acum e suparat pe mine. Nu vrea sa`mi dea nici macar o sansa. Si ma simt prost pentru ca am decat o prietena cea mai buna si pe el, in rest nimeni altcineva. Ce pot sa fac sa ma ierte si sa fim iar cum eram? Va rog ajurati`ma!

Răspuns Câştigător
| Alystar a răspuns:

Deci pe y tu il iubesti si vrei sa devina iubitul tau, da?
oki, deci se aplica tot ce te-am invatat eu.
Trebuie sa insisti si sa il surprinzi, sa vada ca tu faci sacrificii pentru el, iar daca e adevarat ceea ce zice "Spune ca tine la mine, ca se simte altfel cand vorbeste cu mine, dar il doare inima din cauza raului facut de mine. " te va ierta si veti avea o frumoasa poveste de dragoste. Daca o perioada insisti si primesti acdelasi raspuns negativ de la el, la un momenht dat poti sa ii zici : "te iubesc, si incerc de atata timp sa te impac; dar vad ca e in zadar si va trebui sa renunt sa te mai cicalesc".
Atunci va fi un moment de DA sau Nu. Daca te iubeste o sa te ierte daca nu te iubeste asta e iti continui viata, vei suferi o perioada si iti va trece.
Spune-mi daca de data asta am inteles!
Pentru a te ierta trebuie sa il faci sa vada partea buna a lucrurilor care s-au intamplat : faptul ca l-ai pierdut te-a facut sa iti dai seama ca el este viata ta

14 răspunsuri:
| Alystar a răspuns:

Te duci la el si il saruti cu forta, si ii zici : daca tu nu ma vrei eu te vreau. si apoi il lasi vreo 2 zile in pace, si iar te duci la el si il intrebi : daca noi doi ne iubim de ce nu putem fi impreuna? fa-l sa rada, fa-l sa vada partea buna a curajului tau, nu te milogi la el ca nu ai nici o sansa

| VeVe97 explică (pentru Alystar):

Pai e cam greu sa-l sarut. Ca sta departe si nu prea ne vedem, dar o sa incerc sa il fac sa vada ce simt... Multumesc enorm Alystar! :* pupici :*

| Alystar a răspuns (pentru VeVe97):

Eu nu prea am inteles, tu vrei sa il pastrezi ca si amic/prieten sau ca iubit?
Daca e ca prieten il saruti pe obraz si faci cum ti-am zis mai sus, daca e ca iubit /boyfriend il saruti pe gura (incerci o chestie cu :"vreau sa iti zic ceva la ureche")
Te descurci tu! Cu cat iti doresti mai tare cu atat vei reusi sa faci lucruri extraordinare ca sa ii demonstrezi ca tii la el.
Sa ma tii la curent!

| VeVe97 explică (pentru Alystar):

Haide sa iti explic mai clar! Tipul cu care am fost mi-a interzis sa pastrez legatura cu acest prieten cel mai bun care sta cam la 70 km.Si cand aveam probleme cu acest"iubit" apelam la prieten... Hai sa zicem ca "iubitul" este X si prietenul Y. Deci m`am despartit de X si acum incerc sa-l fac pe Y sa ma ierte pentru ca l`am lasat de doua ori pentru X crezand ca asa imi va fi mai bine. De cand l`am cunoscut pe Y (7 luni) relatia cu X s-a mai racit si am inceput sa-l iubesc mult. Acum am realizat ca este viata mea si ca as face orice pentru el, dar este suparat si spune ca nu poate sa ma ierte pentru ce am facut. Spune ca tine la mine, ca se simte altfel cand vorbeste cu mine, dar il doare inima din cauza raului facut de mine. IMI PARE RAU! Cum pot sa ii arat acest lucru si cum il pot face sa ma ierte?

| VeVe97 explică (pentru Alystar):

Da, ai inteles foarte bine! Multumesc mult de ajutor... Pupiciii de la mine si sper sa ma mai ajuti daca voi mai avea nevoie!

| Alystar a răspuns (pentru VeVe97):

Sper sa nu mai ai nevoie de ajutor dar daca vei avea cu cea mai mare placere te voi ajuta!
Numai bine si dragoste cat mai multa!

| VeVe97 explică (pentru Alystar):

Sa`mi lasi si mie id tau de mess...

| Alystar a răspuns (pentru VeVe97):

Deci pe y tu il iubesti si vrei sa devina iubitul tau, da?
oki, deci se aplica tot ce te-am invatat eu.
Trebuie sa insisti si sa il surprinzi, sa vada ca tu faci sacrificii pentru el, iar daca e adevarat ceea ce zice "Spune ca tine la mine, ca se simte altfel cand vorbeste cu mine, dar il doare inima din cauza raului facut de mine. " te va ierta si veti avea o frumoasa poveste de dragoste. Daca o perioada insisti si primesti acdelasi raspuns negativ de la el, la un momenht dat poti sa ii zici : "te iubesc, si incerc de atata timp sa te impac; dar vad ca e in zadar si va trebui sa renunt sa te mai cicalesc".
Atunci va fi un moment de DA sau Nu. Daca te iubeste o sa te ierte daca nu te iubeste asta e iti continui viata, vei suferi o perioada si iti va trece.
Spune-mi daca de data asta am inteles!
Pentru a te ierta trebuie sa il faci sa vada partea buna a lucrurilor care s-au intamplat : faptul ca l-ai pierdut te-a facut sa iti dai seama ca el este viata ta

| smile4u a răspuns:

Buna! Mmmmm cam complicata situatia ta! Eu cred ca ar trebui sa vorbiti deschis sa-i spui ce te-a determinat sa faci asta, ce ai gandit tu atunci, ce simnteai. Ji poate ca ar trebui sa vb si cu iubitul tau, sa-i explici cum stau lucrurile. Nu stiu exact cum as proceda in locul tau dar stiu sigur ca comunicare sicera e cel mai bun inceput. Sper sa-ti rezolvi problema! Succes!

| breakbad a răspuns:

Relatia de amicitie intre o fata si un baiat nu exista.Este o vrajeala inventata de fete sa nu ii dea la **** pe baietii care nu li se par lor prea interesant dar vrea sa tina legatura cu ei. E placut sa stii ca ai cativa catelusi dupa tine care accepta statutul de amic dar cand deschizi gura executa orice comanda.

| VeVe97 explică:

Am incercat orice.I-am spus ca il iubesc, i-am explicat dar a zis ca a suferit mult. Nu stiu ce as putea sa fac! Cu fostul iubit nu mai vorbesc pentru ca se poarta urat cu mine. Acum chiar am nevoie de acel "prieten cel mai bun" pe care am inceput sa-l iubesc din ce in ce mai mult.

| Cutareasca a răspuns (pentru VeVe97):

Pot spune ca eu sunt exact ca si acest bun prieten al tau. Suntem cei mai buni prieteni dar el are o relatie din 2010, nu pot spune ca sunt inebunita dupa el, dar totusi ceva este. Si stiu cum e sa astepti si de fiecare data cand are probleme cu prietena vine la mine sa-i dau sfaturi pentru ca stie ca voi mereu aici sa-l ascult. Si deci stiu cum e sa astepti pe cineva sa termine o relatie si e foarte rau pentru ca tot odata te gandesti, la tine ca vrei si tu sa fii fericit dar te si simti vinovat ca vrei despartirea lor.

Ca sa iti zic ce trebuie sa faci, este sa il lasi o vreme sa isi puna ordine in ganduri si dupa sa ii spui cat de oarba ai fost ca nu l-ai ales pe el care ar fi fost acolo langa tine orice ar fi fost.

| Cutareasca a răspuns (pentru VeVe97):

Pot spune ca eu sunt exact ca si acest bun prieten al tau. Suntem cei mai buni prieteni dar el are o relatie din 2010, nu pot spune ca sunt inebunita dupa el, dar totusi ceva este. Si stiu cum e sa astepti si de fiecare data cand are probleme cu prietena vine la mine sa-i dau sfaturi pentru ca stie ca voi mereu aici sa-l ascult. Si deci stiu cum e sa astepti pe cineva sa termine o relatie si e foarte rau pentru ca tot odata te gandesti, la tine ca vrei si tu sa fii fericit dar te si simti vinovat ca vrei despartirea lor.Ca sa iti zic ce trebuie sa faci, este sa il lasi o vreme sa isi puna ordine in ganduri si dupa sa ii spui cat de oarba ai fost ca nu l-ai ales pe el care ar fi fost acolo langa tine orice ar fi fost.

| VeVe97 explică (pentru Cutareasca):

Multumesc mult, Andreea! Pupici...

| VeVe97 explică:

Multumesc mult nico... si mai ales tie, andreea...