| Lexiiii a întrebat:

Am nevoie de un sfat mare! De curand am inceput sa vorbesc cu fosta mea prietena buna. Ne-am certat acum 3 luni din cauza ca m-a lasat pentru altcineva. Dar ea nu era genu care ma barfea sau sa imi vrea raul. Adevarul era ca mai erau certuri, dar in rest eram nedespartite.
Sa intors la mine si ii pare rau ca m-a lasat. Si ca ma vrea inapoi.
Acuma relatia cu prietenul meu pot sa zic ca nu mai e. Pentru ca nu mai merge, si cand i-am zis astazi ca vorbesc cu fosta prietena, a inceput sa faca urat.
Si m-a pus sa aleg intre el si ea. Ca cica ea mi-a facut rau inainte si altele. Urasc sa aleg. Si pana la urma cum e mai bine? Sa ma impac cu ea sau cum? Eu inca tin la ea mult!

4 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Sa te impaci cu prietena, pentru ca pretentia lui nu este normala, si daca te lasa el pe tine, inseamna ca este un idiot! Si crede-ma, nu este bine in viata sa ai parteneri idioti!

| HonneOnna a răspuns:

Si eu sunt momentan intr.o cearta de acest gen dar fara partea cu iubitul...E mai bine sa ramai cu prietena pentru ca daca el chiar te.ar fi apreciat, nu te.ar fi pus sa alegi...Prieteniile duraza mai mult si iubitii sunt trecatori

| diiiiiana4cka a răspuns:

Daca te pune sa alegi, e un fraier! Nu are minte! Si cred ca ar trebui sa iti alegi prietena! Deoarece el acum este dar miine poate sa nu mai fie, pe cind o prietenie adevarata tine o intreaga viata! Si nu trebuie sa renunti la ea din cauza unui fraieR! Daca ti-a pus acum ultimatum, crede-ma ca asa o va face de mai multe ori, si in diferite cazuri! Gindestete bine! Succes!

| Tha_ZuZa_1990 a răspuns:

Eu as zice sa iti alegi prietena..Deoarece am vazut ca ai zis ca va cunoasteti de mult si chiar daca v-ati certat tot sunteti si ve-ti fi prietene. Iar pe prietenul tau lasa-l.se mai gasesc alti baieti care accepta asa cum esti tu si iti accepta si prietenele happy
Sper ca raspunsul meu iti va fi de folos.