| CaRaMeLooO a întrebat:

Deci am fost cu o fata 2 luni si un pic.in acest timp. m-am certat cu ea in nenumarate randuri, aproape din orice.In acest timp ea a fost la un majorat.si m-a inselat cu un baiat.am iertat-o fiindca o iubesc. dar acum relatia s-a racit.mai degraba suntem despartiti.In seara asta mi-a spus ca ma iubeste dar nu poate sa il uite pe celalalt baiatstraight face. a spus ca ii este greu sa aleaga dintre mine si el... ce sa fac? sa renunt la ea.chiar daca o iubesc? cum as putea sa o uit.straight face Sau ce sa fac.straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne,ai devenit bataia ei de joc tu chiar nu observi? Te joaca pe degete,te manipuleaza cum vrea ea, profita de slabiciunea ta, adica iubirea ta pentru ea.Sunt 2 luni, nu 2 ani,nu dramatiza atat,stiu ca esti indragostit,dar poate trece dragostea asta,nu trebuie sa te umilesti si sa devii carpa ei! Nu te iubeste,deschide ochii,o persoana care te iubeste nu se gandeste la altul,nu vrea sa aleaga intre voi,ea simte o atractie pentru amandoi,nici nu apreciaza ca ai iertat-o,e doar o joaca pentru ea.Cea mai buna solutie ar fi sa renunti la ea,dar daca nu poti,atunci incearca sa preiei controlul relatiei,schimba situatia in care esti,ca daca nu o sa suferi mereu,si schimb-o acum cat mai ai timp,fa-o sa fie ea la picioarele tale,fii impunator si condu relatia,cum ai reusit sa ajungi in halul asta,pune-ti intrebarea in cap si gandeste dragostea ca pe un mecanism. Uite,spune-i ca daca ea te-a inselat cu altul si crede ca ala e mai bun,atunci sa ramana cu el,ca nu-ti place sa o vezi indecisa,incearca sa renunti tu la ea si sa fii nepasator,indiferent,pentru ca asta e singura cale sa se intoarca la tine si sa nu te mai trateze ca pe un nimeni. Flirtreaza cu altele,arata-i ca nu-ti mai pasa, ca nu te mai intereseaza, o relatie care are de abia 2 luni este la inceput si nu poate sa se raceasca asa de repede,s-a racit pentru ca ea e plictisita de tine,oricine se plictisesti de o marioneta, ea te joaca pe degete si nu prezinti un interes pentru ea, nu e nevoie sa te cucereasca.Nu'ti mai arata suferinta,e o greseala,fa-te ca nu te mai intereseaza ce face ea sau cu cine e, zi ca daca e inca indecisa atunci sa ramana cu el, ca daca ea mai sta cu tine si mai zice ceva de el sau te mai insala atunci o terminati de tot.Cand o vezi pe strada,arunca-i cate o privire,un gest,un pupic trecator ca sa ramana cu tine in gand,sa nu te uite,dar apoi daca te cauta nu o baga in seama,nu accepta sa te intalnesti cu ea din prima,fa-te dorit si fa pe neinteresatu,fa-o sa isi doreasca sa te cucereasca...Ce traiesti tu nu e relatie,sunteti la inceput si nu decurge bine,dar daca tu vrei sa continui si nu esti in stare sa ii pui punct la ceva ce doar iti aduce suferinta si unde esti o jucarie,atunci lupta pentru a schimba relatia asta,nu-i mai spune ce simti nu te arata ranit,poti sa te dai si la altele sa-ti faci o prietena sa o faci geloasa si sa vada cum e ca pr tau sa fie cu altcinea,sigur o sa deranjeze,chiar si din orgoliu,si o sa o starnesti,trebuie sa tanjeasca ea dupa tine,nu tu dupa ea. Daca poti face asta,atunci continua,daca nu opreste'te,nu zic neaparat sa fii cu altcineva,dar e necesar sa filtrezi,sa-i arati ce se intampla daca e cu altcinva,ca si ea te poate pierde,ca iti e indiferent ce face e, nu o mai cauta deloc si nu o mai baga in seama, spune-i doar sa se hotarasca pentru ca nu vrei sa fii cu ea daca are vreo legatura cu altii.

4 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Clar, renunta. nu`ti pata orgoliul pentru o fata de genul ala. ce naiba! las`o naibi cu ala.
desparte`te de ea sh fii sigur, ca intr-o zi se v-a intoarce la tine. mai bine uiti, decat sa astepti sa te lase ea, pentru nu stiu cine!
gandeste cu creierul, nu cu inima!smug
numai bine:*

| Cattuzu a răspuns:

Pai, in primul rand mi se pare corect sa te fi luat si pe tine la majorat, ea cu cine s-a dus la majorat? si nu pot sa-mi dau seama cum de v-ati certat de nenumarate ori in 2 luni? pe ce relate rea aia? o zi erati prieteni si 2 aveati coarne. Eu zic sa nu mai suferi degeaba, si chestia ca nu poate sal uite pe fostul e un pic eronata, daca era sal iubeasca si pe el nu se desparteau, si mai ales si dupa 2 luni.

| pisioi a răspuns:

Dk nu poate sla uite pe celalat asa o sa fie mereu.s tii km e vb aia din reclama dup kolt gasesti inca 5 care te asteapta...winking

| stefana25 a răspuns:

Arata-i ca esti mai bun decat celalalt. Innebuneste-o, fa sa vrea sa sara pe tine. simplu happy