| vladinhoVLADUTZ a întrebat:

Deci astazi la stand eram cu un prieten si ne-am intalnit cu 2 (x, y) fete care mai erau cu un prieten pe acolo pana atunci le mai vazusem pe acele fete dar astazi pot sa zic ca am avut ceva legatura cu ele.Prietenului meu ii place de una dintre fete (y) si tot a intrat in discutii cu ea si bla bla.Acea fata(y) si in alte zile cand o vedeam la stand se uita la mine eu la ea si destul de insistent, astazi cand stateam la soare tot trecea pe langa mine si se uita cu coada ochiului daca ma uit dupa ea dar trecea din minut in minut ...acum sa nu exagerez dar trecea destul de des.Tot vorbea cu cealalta prietena si prietena(x) ei se uita la mine dupa care mai zicea 2 3 vorbe si tot asa. Ea(y) cand discuta cu prietenul meu acesta mai zicea ceva hasliu iar mie mi se parea ca fata se forta sa rada ca sa se simta bine prietenul meu. Voi ce credeti ar putea sa fie interesat de mine sau doar mi se pare mie? Totusi se uita insistent la mine trecea pe langa mine des.

Răspuns Câştigător
| cori_6572 a răspuns:

E greu de spus.Noi fetele, in special cand suntem la o varsta frageda, cautam mereu aprecierea celorlati si cand vedem un tip care ne admira parca ne hranim cu privirea acestuia,, ajunge un fel de obisnuinta-indiferenta si se transforma in ceva(intrebari: oare de ce nu se mai uita la mine? arat mai rau azi? sau a gasit o alta tipa mai frumoasa?) in momentul in care nu mai capatam atentia respectivului.Este foarte posibil sa te privesca doar pentru ca a observat ca o placi (ca o privesti mereu => o placi) insa la fel de posibil este sa te priveasca pentru ca intr-adevar o interesezi.
Ce pot spune cu siguranta este ca nu il place pe prietenul tau. Daca il placea radea cu mare pofta si la cele mai proaste glume ale lui.

7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Treci la actiune. Baga-te in seama. Vorbeste-i ceva, treci de categoria privitului. Asa iti vei da seama daca te place si ea sau doar comenteaza cate ceva despre voi. Fetele in general (ca si mine big grin) barfesc, asa e si in cazul vostru, sau nu. Nu ai de unde sa stii pana nu comunicati. Succes. happy

| BruneTTe a răspuns:

Da... fata y laughing te place.
E clar.
Si cand erau amandoua si vorbeau se uita si cealalta la tine pentru ca de fapt ele vorbeau despre tine. sigur y i-o fi spus celeilalte "Asa-i ca-i dragut?" smug laughing

| Dramaa a răspuns:

Poate tipa (y) e bisexuala, nu stiu zic si eu. O avea atractii mai mari la tine decat la prietenul tau.happy Incercati un "menage a troi" sau cum se scriehee hee

| 4ndrey a răspuns:

Incurcate sunt caile limbi romane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing TPU BAIATU ASTA. Posturi din orice prostie.Am vazut asta si la mine. laughing E vb de o fata la care m-am uitat o data putin isistent doar asa nu ca as fii placuto, si dupa aia a inceput sa le spuna prietenelor "Omg Lucian ma place, uite cum se uita la mine. E mort dupa mine.>))(Sau ceva de genu) Omg, si cand mia povestit o prietena de asta m-am dus frumos la ea si i-am spus ca nu o plac.laughing Ce zi tare a fost aia. Faza e ca din atata lucru nu poti stii. Dar daca pe tine te intereseaza fata poti incepe sa o bagi in seama si sa aflii sigur daca ea e interesata de tine.

| ׺°”˜`”°º× a răspuns:

Pai. cel mai bine. e sa incepeti sa vorbitiwinking. daca tu o placi. cere'i sa va intalnitihappy...succes:*

| bietulioanide a răspuns:

Poate vrea in 3! norocusulelaughing