| Stefana_6141 a întrebat:

as vrea sa slabesc pana-n vara cum as putea face acest lucru am 12 ani ce-mi recomandati macar la abdomen sa slabesc putin...Mananc f putin si nici mult dulce nu mananc inainte faceam cate 40 de abdominale in fiecare zi dar m-am lasat de ele pentru ca nu ma ajuta cu nimic.Multi mi-au spus ca ma voi inalta si abia atunci ca voi fi mai slabuta...Va rog spuneti-mi si mie cevacryingNu stiu ce sa mai fac

Răspuns Câştigător
| TaNaNaNaNa a răspuns:

Am mai dat raspunsul asta la mai multi utilizatori, cred ca e a 6a oara cand il dau.Dar nu conteaza sper sa iti fie de ajutor.

"Si eu am 12 ani si sunt cam plinuta am incercat-o si eu si a avut rezultate dupa cam 4 saptamani.
Dimineata inainte sa mananci bea 1 litru jumatate de apa din 2 in 2 minute cate o cana de 250 ml in inghitituri mici si mananca dupa o ora-nu mai manca dupa ora 18:00-incearca sa innumeri lingurile scazand in fiecare zi cate una (ex:o farfurie =25 ling mancare incepe sa scazi in fiecare zi cate una pana ajungi la cel putin 15 linguri) -mananca cel putin 15 linguri de mancare niciodata mai putin altfel te vei infometa-fa sport mult-bea intre timp multa apa-mananca fructe cand ti-e foame-daca nu te simti satula nici dupa ce ai mancat un fruct bea putina apa si incearca sa iti ocupi timpul cu altceva(citeste, scrie, uita-te la Tv etc)-incearca sa mananci foarte putin si des. Poti sari coarda pentru ca a inceput sa se incalzeasca afara si sari din ce in ce mai mult.Eu sar coarda si la scoala la ora de sport cateodata si vreau sa ma apuc sa mai sar si acasa si sa incerc sa mai dau cateva kg jos.Sa ma anunti si pe mine daca ai reusit, printr-un mesaj privat.Succes!

3 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0 încearcă aceste exerciții.

Numai bine.

| pandaX3 a răspuns:

Incerca exercitii Pillates big grin. Este un dvd foarte folositor la revista Unica de luna asta, dupa care eu ma ghidez acum. Nu e nevoie decat de 10-15 minute de exercitii din astea pe zi.
Eventual mergi cu bicicleta, cu rolele, alearga, fa plimbari in aer liber.
Exercitii Pillates gasesti si pe net pe youtube [ cauti pillates abdomen] sau cauti pe google.

Si nu e important cat mananci e important ce mananci. Mananca bine de dimineata, mai putin la pranz, si nimic seara dupa ora 6winking
Baftawinking

| lorena_3171 a răspuns:

.ccc